На Дніпропетровщині рибінспектори проводять рейди для запобігання реалізації людям загиблої риби

Рибоохоронці контролюють запобігання реалізації загиблої риби під час стрімкого обміління акваторії Каховського водосховища. Так, інспекторами Дніпропетровського рибоохоронного патруля проведено рейди на ринках та у місцях продажу водних біоресурсів на території Криворізького, Кам’янського, Нікопольського та Новомосковського районів області.
Як повідомили у Держрибагентстві, за результатами проведених заходів фактів реалізації водних біоресурсів, непридатних до вживання, не встановлено.
Місцевим мешканцям нагадують: рибу, яка загинула внаслідок різкого падіння рівнів води у Каховському водосховищі, не можна збирати для подальшого споживання. Жоден спосіб приготування не зробить її безпечною для споживання – таку рибу не можна вживати, у т.ч. сушити, в’ялити, смажити чи варити. Вона може містити збудники інфекційних хвороб, паразитів чи небезпечні хімічні речовини!
«Будьте пильними та пам’ятайте, що риба, яка продається на стихійних ринках без відповідних документів, невідомого походження та невстановленої якості може бути шкідливою та смертельно небезпечною!» – підкреслюють у Держрибагентстві.
Також фахівці зазначають: події навколо знищення Каховського водосховища стрімко розвиваються і нові випадки мору риби будуть фіксуватися вже найближчим часом.
Якщо ви виявили мор риби, невідкладно проінформуйте Держрибагентство, зателефонувавши на:
- всеукраїнську безкоштовну гарячу лінію Держрибагентства: 0 (800) 50-52-50;
- гарячу лінію Запорізького рибоохоронного патруля: (067) 622-04-66;
- гарячу лінію Дніпропетровського рибоохоронного патруля: (096) 400-02-50;
- гарячу лінію Херсонського рибоохоронного патруля: (050) 012-35-73;
- колцентр Херсонської ОВА: 0 (800) 10-11-02.
Для пришвидшення ідентифікації місця загибелі риби та оперативного реагування на повідомлення інформацію просять за можливості також надавати у вигляді геолокації на карті, з фото або відеоматеріалами орієнтовної кількості загиблої риби.