На Дніпропетровщині запровадять Інститут помічника ветерана

Дніпропетровщина стала однією з чотирьох областей, де реалізують пілотний проєкт Мінветеранів. Він передбачає запровадження Інституту помічника ветерана. До нього увійдуть люди, котрі допомагатимуть демобілізованим бійцям у вирішенні їхніх питань. Працюватимуть вони у громадах. Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна говорила про цю ініціативу з начальником ОВА Сергієм Лисаком. Познайомила з нею й керівників районів та громад.
«Ми обрали чотири пілотні області – Дніпропетровська, Львівська, Вінницька та Миколаївська. В них запровадимо Інститут помічника ветерана. Він об’єднає людей, які допоможуть демобілізованим бійцям адаптуватися до мирного життя. Налагодять діалог з родиною, соціальними службами, роботодавцями», – зазначила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.
Такі помічники працюватимуть у громадах. Їхню роботу координуватимуть сервісні офіси, які створять на рівні районів.
«Бажано, щоб ці люди й самі були з числа ветеранів або членів їхніх родин. Бо вони розуміють, як відчуває себе людина після важкого випробування війною, – додала Юлія Лапутіна. – Протягом червня-липня у режимі офлайн такі помічники пройдуть навчання, організоване на базі вишів. А вже у серпні почнуть працювати».
Торкнулися під час зустрічі міністра з очільником ОВА й питання комплексної реабілітації військових – фізичної і психологічної. Сергій Лисак проінформував, що в області вже визначили п’ять медзакладів, на базі яких створять перші центри «відновлення» оборонців. Йшлося й про сервіс «Я – ветеран». Програма, ініційована для захисників, їхніх рідних та сімей загиблих бійців, передбачає надання до 300 послуг через «єдине вікно».