Нардепи пропонують «позбутись минулих рудиментів» та скасувати святкування 8 Березня та 1 і 9 Травня

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Чергову спробу викреслити з календаря свят в Україні 8 Березня та 9 Травня зробили народні депутати з фракції «Голос» та деякі позафракційні народні обранці. Вони зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, яким пропонується внести відповідні зміни до Кодексу законів про працю.

Змінами передбачається скасувати святковий вихідний 8 березня, а замість нього 25 лютого відзначати День української жінки (День народження Лесі Українки). Крім того, пропонується встановити святковим днем 9 березня – Шевченків день (День народження Тараса Шевченка), та зробити його вихідним. 

Також передбачається скасування «дачних» вихідних 1 та 9 травня, які українці традиційно використовували для проведення весняних садово-городніх робіт. Натомість пропонують святкувати День пам’яті та примирення 8 травня та День Матері у другу неділю травня, однак обидві дати не передбачають додаткових вихідних.

На думку авторів, Міжнародний жіночий день був встановлений «окупаційним московським режимом з метою популяризації власного погляду на роль і місце жінок», тому більш доцільним вони вважають відзначати «День української жінки» в дату народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки – Лесі Українки, а в березні відзначити пам’ять Тараса Шевченка в день його народження. Також позбавити «особливого статусу» пропонується «інші комуністичні рудименти» (йдеться про святкові вихідні 1 та 9 травня) для «уникнення економічних втрат». Натомість на офіційному рівні визнати «День матері», який припадає на неділю, що «усуває проблеми з втратами для економіки».

«Закінчення Другої світової війни на європейському фронті у світі відзначається 8 травня. Однак в інших державах це не святковий, а траурний день пам’яті десятків мільйонів загиблих. Відповідний характер слід повернути і Україні, що дозволяє обійтись без святкувань на кістках і скасувати вихідний день. Залишивши лише «День пам’яті та примирення» 8 травня, без вихідного дня, – зазначають народні депутати у пояснювальній записці до запропонованого законопроєкту. – Святкові дати, які пропонується ввести в календар, вже апробовані суспільством і десятиліттями відзначаються українськими спільнотами на батьківщині та за кордоном. Тепер же необхідно врешті закріпити офіційний статус цих дат, які вже визнані українським народом».