Олег Кужман: Працювати на благо Кам’янського і його мешканців

Виконуючий обов’язки голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олег Кужман відвідав ряд важливих соціальних об’єктів, які будуються і оновлюються в Кам’янському. Олег Кужман вiдповiв на декілька актуальних запитань.
— Ви виконуєте обов’язки губернатора. Як вдається забезпечити політичну стабільність в регіоні в той час, коли фактично розпочалася передвиборча кампанія до парламенту?
— Основне завдання обласної державної адміністрації — це забезпечення життєдіяльності області. Я менеджер і повинен забезпечити безперебійну роботу органів державної місцевої влади, своєчасну виплату зарплати у бюджетній сфері, щоб вчасно надходили податки до бюджету. І головне: в області має бути спокійно. Щодня доводиться вирішувати проблеми енергозабезпечення, водозабезпечення. Проблем вистачає. Ситуація сьогодні повністю контрольована, і це відчуває кожен мешканець. І, зокрема, кожен мешканець Кам’янського.
— Що вдалося обласній владі і вам особисто змінити у нашому місті і які плани на майбутнє?
— Ми протягом останніх 3 років зробили наступне:
•капітальний ремонт ліфтів та покрівель у житлових будинках, загалом 28 об’єктів;
•реконструйовано системи водопостачання селища Романкове та «55-го блочка» (I-а черга);
•поточний ремонт дорожнього покриття по вул. Арсенічева, вул. Широкій, вул. Брестській, просп. Пеліна, розв’язці Вовче Горло, 3-й пров. Леваневського, по вул. Димитрова, вул. Волзькій, вул. Дніпропетровській;
•капітальний ремонт дорожнього покриття по бульвару Незалежності, вул. Запорізькій, пр-ту Леніна, по вул. Широкій, вул. Дорожній, вул. Менделєєва (від вул. В. Чорновола до вул. О. Кошового), по вул. Ціолковського (від вулиці С. Слісаренка до вул. Гайдамацької), по вул. Лікарняній (від пр-ту Аношкіна до вул. Широкої);
•реконструкція полігону ТПВ по вул. Дорожній;
•капітальний ремонт Центрального парку культури та відпочинку;
•капітальний ремонт мережі зовнішнього освітлення пр-ту Аношкіна та греблі ГЕС;
•поточний ремонт електромереж зовнішнього освітлення (39 об’єктів);
•реконструкція частини будівлі по пр. Леніна, 36, під Заводський районний територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів;
•будівництво стадіону КЗ «Дитячо-юнацька футбольна школа «Надія»;
•реконструкція будівлі «Палац тенісу» КЗ «Спортивний комбінат «Прометей»;
•реконструкція будівлі басейну ЗОШ №44 та майстерень СЗШ №37 під приміщення дошкільного відділення;
•будівництво НВК на території КЗ «Середня загальноосвітня школа №27»;
•реконструкція частини будівлі комунального закладу «НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів — академічний»;
•реконструкція локальних очисних споруд для знезараження стічних вод КЗ «Дніпродзержинський протитуберкульозний диспансер» ДОР.
— Реконструкція і будівництво крупних об’єктів соціальної інфраструктури — таке завдання ставила перед собою обласна влада чи це ваша особиста ініціатива?
— Це наше спільне завдання, це співпраця з міською радою, але перш за все, це вимога кам’янчан. Бюджет міста — 2 млрд 630 млн. Такої суми, звичайно, не вистачить на будівництво масштабних об’єктів. Тому ми включили важливі соцоб’єкти до стратегічної програми соціального розвитку Дніпропетровщини. На вимогу людей, які живуть і працюють у Кам’янському.
— Депутат обирається, їде до Києва, і люди, які його обирали, бачать його лише під час перерізання стрічок, а не в реальних справах. Як повинен працювати депутат, зокрема, у своєму окрузі, як часто зустрічатися з виборцями, як саме їм допомагати?
— Люди чекають нових позитивних зрушень. Якщо депутат обирається на мажоритарному окрузі, він повинен кожні 2 тижні звітувати перед своїми виборцями. Це моє тверде переконання. Важливо реалізувати ті проекти, які потрібні людям. Депутат має бути відвертим зі своїми виборцями. Говорити правду і тільки правду. І якщо він не виконує накази виборців, повинен скласти свої повноваження, а на його місце має прийти людина, яка буде повністю виконувати депутатські обов’язки. Не перерізання стрічок, не урочистості, а щоденна робота. Взаємодія з державними структурами, місцевою владою, співпраця з громадою. А основне — має бути постійний діалог з виборцями. Надання своєчасної допомоги від депутата, в тому числі і матеріальної.
— Чи потрібна депутатам недоторканість? Як ви ставитесь до цього привілею народних обранців?
— Моя позиція — ніякої недоторканості. Людина йде у Верховну Раду. Чого боятися? Можливо, дехто іде прикривати свій бізнес? Я не займаюсь бізнесом, я менеджер. Працював, працюю і буду працювати заради людей. Сказав — зробив!
М. Іванов