Після війни і лише за згодою – в Міноборони надали пропозиції щодо військового обліку жінок

Поділитись:
WhatsApp
Viber

На сьогодні в державі немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку, але у ЗСУ залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

За її словами, Генеральний штаб ЗСУ опрацював питання застосування переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік, та проаналізував поточну потребу у мобілізації жінок. 

Наразі Головне управління персоналу Генштабу ЗСУ пропонує внести наступні зміни до відповідних законодавчих і нормативних актів в частині взяття жінок на військовий облік:

  • скорочення переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних – відповідно до нинішніх потреб ЗСУ; 
  • добровільність постановки на військовий облік жінок, які одержали спеціальності, що міститимуться у доопрацьованому переліку; 
  • визначити, що організація взяття жінок на військовий облік в Україні розпочнеться не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі.

Як пояснила Ганна Маляр, обов’язковість постановки на військовий облік жінок, які мають визначені військово-облікові спеціальності, – це норма ст. 1 п. 11 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу». Міноборони і Генштаб не можуть змінювати закон. Тому жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

«Якщо буде змінено цю норму,  Міноборони і Генштаб її виконає. Від себе ми підготували пропозиції щодо цих змін у бік добровільності, і наш варіант законопроєкту знаходиться зараз на узгодженні в інших міністерствах – такий порядок. Але ухвалювати рішення буде Парламент», – зазначила заступниця міністра оборони та підкреслила, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила – лише за її згодою.