Чому все більше жінок переходить на менструальні чаші

Поділитись:
WhatsApp
Viber

У 21 столітті люди почали серйозно турбуватися і піклуватися про екологію. З кожним роком з’являється все більше нових технологій, інновацій, пристосувань і т. ін., які мінімізують шкідливий вплив людства на навколишнє середовище. Все це потрібно для того, щоб не порушувати природне існування всіх живих систем. 

У б’юті-індустрії також є такі інновації: бренди відмовляються тестувати продукцію на тваринах, створюють склад без компонентів тваринного походження, роблять упаковку з можливістю повторного використання або переробки і т. ін. Але варто пам’ятати, що одним із значних факторів забруднення з б’юті-сфери є жіноча гігієна. Саме тому останнім часом до звичних гігієнічних засобів для жінок додався один цікавий девайс 一 менструальна чаша. Вона є альтернативою жіночим гігієнічним прокладкам і тампонам. Але найголовніша її перевага 一 екологічність і безпека. Придбати її можна за посиланням https://eva.ua/pr316557/, але перед покупкою варто більше дізнатися про цей засіб.

Що таке менструальна чаша?

Менструальна чаша 一 це багаторазовий спеціальний інструмент для критичних днів. Він має форму м’якої силіконової ємності з хвостиком. З’явилася чаша ще в середині минулого століття, але широко використовувати її почали тільки в останні кілька років. Менструальна чаша може відрізнятися по декількох параметрах: щільність матеріалу, розмір, колір, форма. Але суть залишається однакова. Чашу потрібно встановлювати на шийці матки шляхом згинання силікону. Після надійного встановлення виділення будуть збиратися в чаші. Через деякий час прилад потрібно витягти, вміст вилити, чашу помити. Тільки тоді можна використовувати її повторно.

У чому переваги?

Хоча цей засіб більшою мірою привернув увагу жінок завдяки своїй екологічності, але менструальна чаша також має ряд інших переваг над аналогічними гігієнічними засобами.

  • Надійний і непомітний захист від протікань. Завдяки своїй функціональності чаша надійно фіксується в піхві на шийці матки, створюючи незначний вакуум. Це запобігає навіть найменшім протіканням.
  • Тривалість використання. В середньому чаші вистачає на 8-10 годин використання. За цей час вона наповнюється на ⅔ частини, що дозволяє її зручно і акуратно витягувати. З іншими гігієнічними засобами потрібно набагато менше часу і часті походи в дамську кімнату.
  • Комфорт. Завдяки м’якому матеріалу чаша набуває форму піхви і майже не відчувається в організмі. На відміну від інших засобів, вона не створює «мокрих» відчуттів. Також її можна використовувати під час занять спортом, плавання, подорожей і навіть сну.
  • Гіпоалергенність і безпека. До сих пір на 100% не відомо, з чого зроблені тампони і прокладки (це секрети виробників). Але вони точно містять хімічні аромати, діоксини, хлорні відбілювачі та інше. Це може спровокувати алергічну реакцію, дискомфорт, свербіж, порушення мікрофлори. Також тампони і прокладки можуть бути майданчиком для поширення інфекцій. Менструальна чаша ж зроблена з медичного силікону, який є гіпоалергенним і не сприяє розмноженню бактерій.
  • Екологічність. Цей засіб є багаторазовим. Хоч чаша і зроблена з силікону, вона може служити до 10 років. А для розкладання прокладок і тампонів потрібно 500-700 років. За все життя жінка може використовувати близько 5 менструальних чаш, а прокладок потрібно для цього 20-30 тисяч штук. Можна тільки уявити, наскільки сильно планета забруднена цими засобами.
  • Економічність. Чашу можна придбати за 150-1000 грн (в залежності від виробника і якості) і її вистачить на 10 років. А прокладки і тампони потрібно купувати щомісяця по 30-40 грн за упаковку. Якщо порахувати, навіть дорога чаша окупиться за 2-3 роки.
  • Не створює запаху. Через те, що виділення не контактують з повітрям, ніякого запаху з чашею немає (що не скажеш про прокладки).

Що ще необхідно знати про ці інструменти?

Догляд за менструальної чашею досить складний. Це не одноразовий засіб, який можна викинути в урну. Для стерильності і безпеки чашу потрібно промивати після кожного спустошення і дезінфікувати після кожного циклу. Це особливо незручно робити за межами будинку. Але до всього звикають і пристосовуються (наприклад, для громадських місць можна мати запасну чашу). Не всі жінки можуть з першого разу ввести чашу правильно. Цьому потрібно навчитися. Також не відразу до неї звикають, потрібен час для адаптації. Менструальними чашами не можна користуватися при захворюваннях, запаленнях, ерозії, пухлинах вагіни і шийки матки і т. ін. Також з першого разу складно вгадати з розміром, тому про всяк випадок потрібно брати дві 一 побільше і поменше 一 щоб підібрати під себе.

Менструальні чаші безсумнівно мають значну перевагу над одноразовими засобами гігієни. Але завжди варто пам’ятати про свою зручність і комфорт. Для гарантій безпеки варто проконсультуватися з лікарем. Спеціаліст також допоможе підібрати засіб під ваш організм. І пам’ятайте, «ці» дні можуть бути невідчутними і комфортними. Головне 一 знайти своїх вірних «помічників».