Президент України підписав закон про державну допомогу молоді на придбання книжок

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Закон запускає механізм отримання молоддю сертифікатів на книжки. Отже, вже цього року українці, яким з 1 січня 2024 року виповнилось 18 років, отримають сертифікат в «Дії» на суму 908 грн на електронні / паперові / аудіальні / для осіб з порушенням зору книжки.

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення діяльності Українського інституту книги з підтримки розповсюджувачів видавничої продукції та надання сертифіката на придбання книг». Цей закон передбачає надання громадянам України, які досягли 18-річного віку, державної допомоги на придбання книг. Реалізація цієї програми розпочнеться вже цього року.

Державну допомогу молодь зможе використати для придбання книжкових видань державною мовою у паперовій та/або електронній формі, включаючи аудіофайли та видання для людей з порушеннями зору. Для цього українці, які у 2024 році досягли 18-річчя, мають скористатися Єдиним державним вебпорталом електронних послуг «Портал Дія» або мобільним додатком «Дія».

«Виділенні гроші з рахунків нашої молоді перейдуть на підтримку українських видавців. Як-то кажуть, всім буде щастя: і юні українці отримають книжки українською мовою за власним вибором, і видавництва, за попередніми підрахунками, зможуть за ці гроші видати додатково 1,5 – 2 млн примірників.

Також важливий момент: після уточнень в законі запрацюють субсидії для відшкодування оренди для приміщень книгарень.

У законі прописано чіткий порядок надання субсидій.

Наголошую, що всі ці речі вже передбачені в бюджеті, додаткових витрат з державної казни не буде»,повідомила заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.