При оформленні ID-карти та закордонного паспорта українці зможуть одночасно оформити закордонний паспорт для дитини

В Україні понад 10 місяців діє експериментальний проєкт щодо одночасного оформлення паспорта громадянина України та паспорта для виїзду за кордон. Як повідомили в Мінреінтеграції, вже понад 200 тисяч українців змогли скористатися цією послугою, яка значно спрощує можливість отримання паспортних документів.
Наразі Державна міграційна служба розширює цей експериментальний проєкт: крім одночасного оформлення ID-картки та закордонного паспорта особам старше 14 років, в Україні будуть одночасно оформлювати закордонні паспорти також їхнім дітям до 14 років.
Такі зміни були ухвалені 7 березня на засіданні Кабінету Міністрів України. Вони набирають чинності через 35 днів з дня опублікування. Тож за одне відвідування один із батьків зможе одночасно оформити не тільки ID-картку та/або закордонний паспорт для себе, а й закордонний паспорт своїй дитині/дітям до 14 років.
В Мінреінтеграції пояснили, що звернутися за такою послугою для дитини може один з батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників або інших законних представників дитини. Їм потрібно подати заяву та відповідні документи до підрозділу ДМС, центру обслуговування «Паспортний сервіс» або в ЦНАП.
Важливо! Якщо дитині, якій оформлюють закордонний паспорт, виповнилося 12 років, її присутність під час подання документів є обов’язковою.
Розширення цього експериментального проєкту значно спростить процедуру і скоротить час на оформлення паспортних документів, впевнені у Міністерстві.
Нагадаємо, що в лютому в системі оформлення біометричних паспортних документів відбулося оновлення програмного забезпечення. Відповідно у разі різної транслітерації у паспорті для виїзду за кордон та ID-картці дійсним визнається останній оформлений документ. Тобто, якщо особа оформила спочатку паспорт для виїзду за кордон, а потім ID-картку з іншим написанням прізвища чи імені латинськими літерами, то закордонний паспорт буде автоматично визнаний недійсним. У разі встановлення розбіжностей у паспортних документах слід звернутися до підрозділів міграційної служби, ЦНАПу чи «Паспортного сервісу».