Сарану помітили у Дніпрі і Кам’янському

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Повідомлення про появу сарани у Кам’янському і Дніпрі публікують у соціальних мережах місцеві мешканці. У нашому місті цю комаху помітили в районі центрального ринку.

До цього нашестя сарани спостерігали у сусідній Запорізькій області. Біологи кажуть, що основними причинами такого стрімкого розмноження комах стала посушлива через зміни клімату весна. Зазвичай така кількість сарани не виживає – їх знищують природні вороги. Це і хижаки, і гриби, і віруси. Однак через зміну клімату природні вороги сарани втратили ефективність.

Держспоживслужба повідомляє, що сарана становить серйозну небезпеку сільськогосподарським культурам. На даний час в Дніпропетровській області спостерігається живлення дорослих окрилених комах лише у місцях резервації шкідника (неорні землі, балки, толоки), заселення шкідниками сільськогосподарських посівів не виявлено.

Спекотна та суха погода липня сприятлива для утворення осередків високої чисельності комах шкідника на пасовищах та луках, неорних землях та лісосмугах, а також у суміжних посівах соняшнику, кукурудзи, овочевих та інших сільськогосподарських культур.

Боротися зі шкідниками рекомендують методом хімічної обробки посівів.

Наголошуємо на проведенні постійного спостереження за розвитком саранових. У разі виявлення на посівах сільськогосподарських культур італійського пруса – 2-5 екз. на кв. м, нестадних саранових – 10-15 екз. на кв. м, застосувати хімічні обробки. Методи обробки хімічними препаратами залежатимуть від конкретних умов. Застосовують суцільні обробки, крайові (навколо посівів), локальні – у місцях високої концентрації шкідника (куліги, зграї) інсектицидами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Обов’язково за 3 доби попередити голів виконавчих комітетів сільських та селищних рад, власників пасік про час та місце проведення (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімобробки проводити з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними”, – йдеться у повідомленні Держспоживслужби.

23.07.2025
Категорія: Новини
Теґи: Держспоживслужба сарана