Що вигідніше: бойлер або колонка?

Часто вибір нагрівача для води представляє складнощі: в кожного виду є нюанси встановлення, різна вартість і режим експлуатації. До того ж хочеться вибрати найбільш економічний агрегат, який не позначиться на щомісячному бюджеті. Для того, щоб визначитися, що ж краще — бойлери або газові колонки, потрібно знати про їхні особливості.
Особливості бойлерів
Бойлер — це водонагрівач, який працює від електричної мережі. Вони бувають двох видів:
- проточні;
- накопичувальні.
У проточних нагрів відбувається за рахунок сухого ТЕНа, крізь який проходить вода й вмить нагрівається. У накопичувальному же ТЕН встановлено в баку з термоізоляцією: вода накопичується, доводиться до потрібної температури і підтримується в нагрітому стані до витрачання.
Особливості газових колонок
Колонка є проточним агрегатом, тому гаряча вода подається безпосередньо від відкриття крана. Газовий пальник моментально підігріває воду до потрібної температури.
Плюси й мінуси колонок та бойлерів
Електричний бойлер виграє за такими параметрами:
- подає стабільний потік води однакової температури аж до того моменту, як вона закінчиться в баку;
- його можна встановлювати в будь-якому приміщенні самостійно.
З мінусів варто згадати те, що електрика дорожче, ніж газ, а також громіздкі розміри й важливість правильного підбору об’єму бака, щоб вистачало всім для користування.
У газової колонки теж є незаперечні переваги:
- безперебійна подача необмеженої кількості гарячої води;
- компактні розміри — її можна встановити навіть у кухонному фасаді.
Але є й мінуси: для встановлення колонки потрібні дозволи комунальних служб, оформлення проєкту та документації. Встановленням займаються тільки фахівці з ліцензією на допуск до газу. Також колонку можна встановлювати у ванній. Крім того, вона не дає постійної температури: якщо в одному крані включать гарячу воду, а в іншому — одночасно холодну, то температура води в гарячому струмені зменшується.
Тому вибирати водонагрівач потрібно з урахуванням кількості мешканців та очікуваного місця монтажу — це найголовніші параметри.