Сезон політичних загострень у Кам’янському: хто та на чиї гроші ллє бруд на місто і чим допомогли армії замовники цього перфомансу?

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Останнім часом в деяких містах України можна спостерігати хвилю мітингів, лейтмотивом яких є тематика збільшення допомоги ЗСУ за рахунок місцевих бюджетів. В деяких випадках ці процеси можна пов’язати з «битвою» за військовий ПДФО (який поки що залишається в громадах), в деяких це – розкрутка чергового політичного проєкту, причому на корупційні (або взагалі російські) кошти. Є ситуації, коли дії місцевої влади справді дивують (як, наприклад, у Житомирі, де під час війни витратили понад 50 млн гривень на перекладання бруківки).

Найболючіше у цьому те, що ділки різноманітних мастей використовують у своїй діяльності чутливі для українців теми: війна та допомога армії. Звісно, ми не підтримуємо відверто безглуздих витрат (як, напевно, було у Житомирі), але й не підтримуємо маніпуляцій, коли на темі коштів для ЗСУ паразитують різного роду пройдисвіти. Як це зараз відбувається у нашому з вами рідному місті.

За наявною в редакції інформацією, в останній вагон цього хайп-трейну (вимагаючи «допомоги на ЗСУ», яку наше місто надає з першого дня війни, задовольняючи всі (!) запити реальних військових), вирішили вскочити фейсбучні «воїни», активісти на «зарплаті» та члени осередку партії «Батьківщина». Словом, всі ті, хто ніякої реальної допомоги армії не надають, але тематику ЗСУ та війни активно використовують у політичних цілях.

Все би воно нічого, звичайна партійна туса «завсехорошепротивсьогопоганого», аби не декілька «але».

По-перше, вже ні для кого не секрет, що «Батьківщина» у Кам’янському є офіційним представництвом угруповання братів Дубинських та ухилянта від військової служби Олександра Плахотніка. І це, вибачайте, аж ніяк не представники громади у широкому сенсі, а, скоріш, тролі, які за гроші намагаються створити негативний імідж нашому місту. По-друге, те, чим займаються ці діячі, – відверта брехня.

Нічого нового, ніж використовувати старі, як випорожнення мамонта, меседжі про «фонтани», «клумби» та «укриття», останні, скоріше за все, так і не вигадають. Адже розрахунок роблять, схоже, на необтяжених інтелектом. Тупо на хайпі і на емоціях. І ось чому.

На сьогодні достеменно відомо (і про це говорилося неодноразово офіційними представниками влади), що ніякого нового будівництва (у тому числі, фонтанів) з початком війни у Кам’янськму суто за рахунок місцевого бюджету не велося. Ті об’єкти, що вдалося відкрити або роботи на яких заморожені/знаходяться у процесі, були розпочаті ще до війни, або робляться із залученням коштів закордонних партнерів, або у співфінансуванні (це гроші, які не можна використовувати за принципом «захочу – витрачу туди, а захочу – сюди». Адекватні люди це розуміють, тож не треба давити на емоції).

Що ж до укриттів, то це взагалі якась психологічна травма головної «музи» запланованого шоу – Світлани Логінської (яку свого часу вигнали за пияцтво та аморальну поведінку з Будинку дитячої творчості). Останній її хазяї, на фоні перевірок укриттів, надали команду тиснути на цю тему. На ній Світлану і заклинило досі.

З укриттями на належному рівні не впоралися багато міст країни (про що ЗМІ і люди писали небагато. Бо розуміли складність теми взагалі: привести до ладу одночасно всю спадщину СРСР – та ще заморочка для місцевих бюджетів), але не Кам’янське. Навпаки, саме наше місто завжди ставили у приклад як одне з найкращих з підготовки: свого часу заступниця голови ДніпроОВА Ольга Горб зазначила, що Кам’янське – флагман області з питань безпеки, і всі заклади, що працюють тут в змішаній або офлайн-формі, обладнані укриттями. Та що й казати, сам міністр освіти, на той момент Сергій Шкарлет, зазначив, що досвід Кам’янського у воєнний час можна ставити в приклад всій Україні. Кому вірити: фахівцям ОВА і міністру чи місцевій алкоголічці – питання, звісно, риторичне.

Ми пішли далі та офіційно поцікавилися, в яку суму загалом на рік обійшлося обслуговування міських фонтанів (які, до речі, цього року працювали навіть у містах, які постійно бомблять) та скільки місто скерувало на підтримку захисників.

Так ось, сума допомоги військовим практично у 100(!) разів вища, ніж обслуговування цих об’єктів благоустрою, та десь у 120 (!) разів вища за вартість клумби (більшість робіт з благоустрою якої взагалі виконав інвестор, без залучення бюджетних коштів). Звичка чіплятися до якихось незначних (але яскравих (!) моментів, як то «фонтани Ги-Ги»), та впритул не помічати реальної допомоги армії – найкращій показник дешевої роботи так званої «опозиції» у Кам’янському. Бо на більше вони просто не здібні.

Тож навіщо вся ця псевдоопозиція розповсюджує подібні чутки (що допомоги немає і т. ін.) та поливає місто брудом на постійній основі? А все просто: по-перше, люди просто заробляють кошти на своїй діяльності (доки ще можуть), а якщо Кам’янське прийде до занепаду, критикувати дії влади, звісно, буде простіше. Їм це просто вигідно.

Ніхто ж не помічає хорошого: як змінюються школи, дитячі садочки, повністю замінюються комунікації у будинках (так, не у всіх і не відразу, але все ж таки), що місто, незважаючи на купу проблем, чисте й охайне, яка робота проводиться фахівцями для енергетичної безпеки і щоб Кам’янське не замерзло взимку. Це все величезна робота, про яку, на жаль, в сьогоднішніх умовах розповідати не можна. Звісно ж, простіше – «клумба», «фонтани», «Ги-Ги»? Кажуть «попсуйопозиція», можливо, щось у цьому слові дійсно є.

Колись на фоні довіри волонтерам та проблематиці тем ЖКГ братам Дубинським у Кам’янському через «Автомайдан» та політичний проєкт «Народний контроль» вдалося пропихнути декілька своїх людей до місцевої ради. У що це обернулося, наше місто добре пам’ятає. Сьогодні ж ці ділки, схоже, мають намір йти второваною доріжкою, цинічно використовуючи теми допомоги армії і надії людей. Проте останні не врахували, що містяни та українці взагалі сьогодні стали більш прагматичними й більше на подібне не поведуться.

До речі, розбавити свої плакати активісти, якби вони були незалежними, могли б більш цікавими питаннями, як-то:

  • Скільки з бюджетних мільярдів (!) на підтримку ЗСУ скерували, наприклад, ТОВ “ГРУПА “КАПІТАЛ СТРОЙ” (41074702) та ТОВ «Будінвест інжиніринг» (40130383) (підприємства, які належать їхнім спонсорам, є фігурантами гучних розслідувань та продовжують викачувати кошти з бюджетів)?
  • Чому їхні хазяї не занадто активні у допомозі армії? (можливо, тому що Перемога та євроінтеграційні процеси призведуть до більш активної боротьби з корупцією та до видачі шахраїв FBI? Тож Росія або Китай їм ближче?)
  • Скільки податків зі своїх зарплат в конвертах (на дрони для ЗСУ) заплатила особисто Світлана Логінська та вся так звана псеводоопозиція загалом?
  • Скільки машин та дронів горлопани передали особисто?
  • Чи вдасться Юлії Тимошенко відмитися від відпочинку в Дубаї машинами швидкої?
  • Що, крім чеського пива, ухилянт Олександр Плахотнік перевіз через кордон, відпочиваючи як «волонтер» на матчах приватного клубу «Прометей»?

Цей список можна продовжувати нескінченно, усе одно на питання з нього ніхто не відповість. Бо «клумби», «фонтани», «Ги-Ги».

Містянам же ще раз рекомендуємо бути розсудливим та не вестися на вкиди подібних ділків. Бо з ними все давно уже ясно. Якщо у минулі вихідні на флешмобі «в підтримку ЗСУ» засвітилися псевдоволентери-махінатори та власники місцевих генделів (які планують зносити), то цього разу мітинг буде цілком і повністю в інтересах осіб, яких США розшукує за шахрайство, в той час як в Україні через їхні фірми проходять мільярдні платежі. Наших з вами коштів. І це питання, яке насправді треба ставити. Як таке взагалі може бути у воюючий країні, яка цілком залежить від коштів Сполучених Штатів Америки? І саме це питання буде правильним.

Тож цими вихідними в місті намічаються два флешмоби. Один із них проходитиме на користь політичних амбіцій Марії Барабаш, другий організовується людьми братів Дубинських та Олександра Плахотніка. І жоден з них не має аж ніякого відношення до реальної допомоги ЗСУ. Просто брудна політика. На болю людей та крові військових. До містян єдине прохання – не сплутати шоу політичних пройдисвітів з реальною ситуацією, коли громада проводжає загиблих військових. Так вже було минулого разу, і це дуже злить і засмучує. Не дозволяйте маніпулювати вашими емоціями.