Штам холерного вібріону виявили у водоймищі на Дніпропетровщині

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Штам холерного вібріону не О1 групи, який не викликає захворювання на холеру, але може викликати захворювання на гостру кишкову інфекцію, виявили у пробі води, відібраної у зоні відпочинку на березі Миколаївського водосховища р. Томаківка  (м. Марганець). Про це йдеться у звіті щодо санітарно-епідемічної ситуації на території області за період з 13 по 19 червня ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ».

Протягом тижня на Дніпропетровщині зареєстрували 3,5 тис. випадків гострих респіраторних вірусних інфекцій, що на 7,4% нижче показника минулого тижня. Спалахи інфекційних хвороб, випадки (підозри) на холеру не зареєстровані. Показники інфекційної захворюваності населення області відповідають сезонним рівням і не перевищують середньобагаторічні.

Всього за попередніми діагнозами в області зареєстровано 108 випадків гострих кишкових інфекцій, що на 1 випадок менше показників попереднього тижня. Дітей до 17 років серед захворілих – 57,4%.

За тиждень зареєстровано 4 випадки підозри на гострий вірусний гепатит, що на 2 випадки більше минулого тижня, та 1 випадок підозри на кашлюк.

До закладу охорони здоров’я з одного осередку сказу тварини звернулося 4 контактні людини (у тому числі двоє дітей) – всі отримують курс лікувально-профілактичної імунізації. Випадків підозри захворювання на сказ серед людей не зареєстровано.

В межах сезонного посиленого епідеміологічного нагляду за холерою в закладах охорони здоров’я на території області обстежено на холеру 113 осіб з проявами гострої кишкової інфекції, результат негативний. В лабораторіях ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» за звітний тиждень досліджені на холеру 62 проби з об’єктів довкілля, у тому числі 18 проб води відкритих водоймищ та 44 проби стічної води. В 1-й пробі прісної води водоймищ виділено неепідемічний штам холерного вібріону не О1 групи, який не викликає захворювання на холеру, але може викликати захворювання на гостру кишкову інфекцію (м. Марганець, зона відпочинку на березі Миколаївського водосховища р. Томаківка). Водночас виявлення неепідемічних штамів холерних вібріонів не О1 групи у прісній воді вказує на наявність умов для природної циркуляції холерних вібріонів, що потребує посиленого нагляду в літній період.

Лабораторіями установи досліджено 19 проб води з водних об’єктів в межах пляжів та місць масового відпочинку населення на території області, в яких проведено 62 дослідження води водоймищ на мікробіологічні показники, з яких 6 не відповідали нормативам за ЛКП (від 9500 до 13000 КУО/ дм3 при нормативі 5000 КУО/ дм3) в м. Кривий Ріг в річці Інгулець в межах зон відпочинку на житловому масиві «ПІВДГЗК» і в парку ім. Мершавцева та в річці Саксагань в межах зони відпочинку по вул. Ботанічна; в р. Самара в межах дитячого пляжу м. Самар; в ставку в межах дитячого пляжу м. Жовті Води. Збудники інфекційних захворювань на виявлялись. На фізико-хімічні показники досліджено 11 проб , в яких проведено 82 дослідження, з них 14 не відповідали нормативам по сухому залишку, хлоридам, сульфатам, ХСК і БСК у воді р. Дніпро в межах пляжу КП «Парк культури та відпочинку Сагайдак», р. Вовча в межах міського пляжу м. Павлоград, в ставку в межах дитячого пляжу м. Жовті Води, р. Оріль в межах зони відпочинку с.Чернеччина Магдалинівський район, ставка «Весела Іванівка» в межах м. Жовті Води.