Сім’ї, до яких тимчасово влаштовані діти, що залишилися без батьківського піклування, отримають фінансову підтримку

В Україні запроваджують новий вид соціальної допомоги – «Дитина не одна». Виплати зможуть отримати сім’ї, у яких тимчасово перебувають діти, що залишилися без батьківського піклування. Про це проінформували в Міністерстві соціальної політики.
«Щоб діти, які залишилися без батьківського піклування, не опинилися в дитбудинку чи інтернаті, чинне законодавство передбачає можливість їх тимчасового влаштування у сім’ї родичів чи знайомих, патронатні родини. Сьогодні уряд розширив цей список – додалися прийомні сім’ї і дитячі будинки сімейного типу.
Після набуття дитиною статусу сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, на неї нараховуються виплати. Але досі законодавство не враховувало потреби у фінансовій підтримці сім’ї, яка приймає дитину ДО набуття такого статусу.
Через це зростав ризик, що дитина все одно опиниться у закладі, адже іноді для самотньої бабусі утримання дитини на пенсію ставало непідйомним фінансовим тягарем. Як наслідок, дитина ризикувала отримати повторну травматизацію, залишившись спочатку без батьків, а потім без рідних, потрапивши до інституційного закладу.
Сьогодні Уряд змінив цю ситуацію, запровадивши нову допомогу «Дитина не одна»», – повідомили у Мінсоцполітики.
Допомога «Дитина не одна» призначається на дітей, які залишились без батьківського піклування, але ще не набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу. Процес присвоєння дитині такого соціального статусу зазвичай займає до 6 місяців – ось на цей період і призначатиметься допомога.
Розмір виплати становить:
- для дітей до 6 років – 6 407, 5 грн;
- для дітей від 6 до 18 років – 7 990 грн;
- для дітей до 6 років з інвалідністю – 8 970, 5 грн;
- для дітей від 6 до 18 років з інвалідністю – 11 186 грн.
Звернутися із заявою про призначення такої допомоги на 6 місяців до органів соцзахисту населення, ЦНАП або виконавчих органів територіальних громад може:
- людина, до якої тимчасово влаштовано дитину, якщо родина постійно проживає в Україні,
- представник прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу, в якому тимчасово перебуває дитина.
Підставами можуть бути випадки, коли батьки або один з батьків:
- помер або загинув (а інший з батьків не виконує своїх обов’язків);
- перебуває в тимчасовій окупації, оточенні;
- перебуває у розшуку як зниклий безвісти за особливих обставин або визнаний таким;
- перебуває у полоні держави-агресора;
- позбавлений свободи (затримання, взяття у заручники) державою-агресором.
Надання допомоги може бути продовжено, якщо період тимчасового влаштування дитини в сім’ї рідних чи близьких теж продовжено.
Звертатися за допомогою можна буде з моменту набрання чинності постановою.