Слюсар-сантехнік, токар, машиніст, кочегар, тракторист: в «Укргідроенерго» обговорили залучення жінок до «нетипових» професій

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Від початку повномасштабної війни у багатьох сферах ринку праці України не вистачає спеціалістів професій, які зазвичай вважалися «чоловічими». Роботодавці готові залучати жінок на нетипові посади, а українки активніше відгукуються на такі вакансії та проходять перекваліфікацію. Про це говорили під час  круглого столу «Залучення жінок до «нетипових» професій під час повномасштабної війни: обмін кращими практиками», який відбувся в «Укргідроенерго».

«Ринок праці дуже змінюється, як і підходи до вакансій та пошуку персоналу й пошуку роботи. Станом на сьогодні жінки є більшою частиною безробітних, їхня кількість на обліку – 77% (в довоєнний період було 50%). При цьому попит мають вакансії саме робітничих професій, де потрібно працювати з інструментом, важкі професії, які завжди вважалися чоловічими – газозварювальник, слюсар-ремонтник, де безпосередньо необхідно вкладати свою фізичну силу, що може бути важко для жінок, але можливо. У нас діють програми для організації перенавчання зареєстрованих безробітних, в межах яких за 2023 рік охоплено понад 25 000 жінок, а за І квартал 2024 року таке навчання пройшло більш як 100 000 жінок. Серед них, в тому числі, і перепідготовка на важкі професії – це слюсар-сантехнік, токар, машиніст, кочегар котельні, водій важких автомобілів, тракторист», – зауважила Лілія Грабовська, начальниця Управління професійного навчання та міжнародного співробітництва Державного центру зайнятості.

Учасники круглого столу зазначили: важливим кроком в досягненні справедливих можливостей в роботі, навчання, реалізації як жінок, так і чоловіків є розуміння першопричин, того, що спонукало до виникнення стереотипів, які впливають на можливість реалізовуватися та зростати як на рівні людини, так і на рівні громади, спільноти, країни. Й одним з важливих аспектів в боротьбі зі стереотипним мисленням є підтримка людини, коли вона обирає не стандартний, не загально прийнятий шлях. І ця підтримка в різних сенсах стає основою подальшої відбудови нашої країни.

«Питання підтримки жінок завжди актуальні. Але наразі постає питання, як утримати жінок в країні, як повернути жінок з-за кордону з дітьми. Усі ми розуміємо, що якщо ми не створимо максимально належних умов для цього, то не буде зростання економіки. «Укргідроенерго» активно працює в цьому напряму.

Дуже важливо говорити не лише про робітничі професії, а й про керівні. Тому що жінки, як і чоловіки мають такі ж амбіції, мрії, які вони хочуть реалізувати. Тому важливо наголошувати на тому, що жінка має мати можливість реалізувати себе в тій сфері, якій вона хоче. Потрібно про це говорити, щоб суспільство розуміло, що гендерна рівність – це не забрати у хлопчиків і віддати дівчаткам. Це про рівні можливості», – підкреслила голова комітету з питань гендерної рівності, різноманітності та інклюзивності «Укргідроенерго» Юлія Толчініна-Бурунська.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в Мінекономіки заявили про плани залучати більше жінок до розмінувань в Україні.