Тепер можна одружитися, навіть якщо забули паспорт вдома: у “ДІЇ” підключили нову послугу

Поділитись:
WhatsApp
Viber

В органах Державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) тепер можна одружитися  без наявності класичного паспорту. Новину про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

«Підключили ДРАЦСи до шерингу цифрових документів в “Дії”. Тепер можна одружитися, навіть якщо забули паспорт вдома», – повідомив міністр. 

Відтепер українці в органах ДРАЦС під час замовлення та отримання адмінпослуг можуть показати електронний паспорт у застосунку “Дія” та поділитися цифровою копією документа.

Поділитися копією е-паспорта дуже просто. Для цього необхідно:

–    відкрити паспорт у застосунку “Дія”;
–    натиснути на нього та обрати штрихкод;
–    працівник може зісканувати штрихкод або вручну ввести в систему 13-значний код, який розміщений під ним;
–    підтвердити запит на передачу даних у застосунку “Дія”.

Цифрова копія паспорта з е-підписом “Дії” передається до сервісу органів державної реєстрації актів цивільного стану. Завдяки шерингу виконуються відразу дві функції – підтвердження особи та отримання необхідних копій. Це значно скоротить обслуговування та допоможе позбутися помилок при внесенні персональних даних.

Щоб скористатися послугою шерингу, необхідно оновити “Дію” до останньої версії.