Трускавець 2022: як завершує літо відомий український курорт

Поділитись:
WhatsApp
Viber

В Україні вже півроку йде війна, від якої страждають як люди, так і економіка. І туристична сфера – одна з тих, яка зазнає найбільших збитків. Але, як зазначають експерти, у другій половині літа на курортах Західної України все ж таки можна спостерігати деяке пожвавлення туристичного потоку. Українці, виснажені фізично та емоційно, поїхали до місця сили – у Карпати – щоб набратися сил та енергії для подальшої боротьби з ворогом. Збільшення кількості відпочивальників було помічено і в найвідомішому прикарпатському курорті – Трускавці. Як завершує літо-2022 бальнеологічна здравниця, розповіли експерти медіапроєкту «Трускавець». Про це повідомляють Подробиці.

Перлина Прикарпаття

За 90 км від Львова знаходиться місто Трускавець – одна з найпопулярніших здравниць України. Щороку сюди приїжджали на лікування сотні тисяч українців та мешканців країн Європи. Це дуже популярний курорт, який не поступається якістю всесвітньо відомим Карловим Варам, Віші або Баден-Бадену. При цьому вартість оздоровлення тут нижча, ніж у Європі, а якість медичних послуг навіть вища.

Місто славиться своїми мінеральними водами, яких налічується 14 джерел, покладами «гірського воску» – озокериту, а також трускавецькою сіллю Барбара. Найпопулярніша мінеральна вода тут – «Нафтуся», і аналогів їй немає у світі.

Сумарно у Трускавці близько 80 санаторіїв. У мирний час їхня заповненість становила 40-50%. А з початком війни відпочивати і зовсім нікому, та й немає за що. Оскільки дуже багато українців залишилися без роботи, без даху над головою, а хтось втратив абсолютно все. І останнє, про що зараз думають ці люди, – це про курортний відпочинок у Трускавці.

Але туристи тут все ж таки є, і досить багато, як для воєнного часу.

Ціни від космічних повернулися до довоєнних

З початком війни в Україні дуже велика кількість українців кинулась до західних регіонів України. Спочатку уряд виплачував гроші тим, хто дав притулок біженцям. І Трускавець був заповнений ними повністю. Люди жили у спортзалах, школах, готелях, пансіонатах та у приватних будинках. Але щойно фінансування припинилося, власники житла почали їх виселяти. Ціни на оренду злетіли до неба. Житло, яке у мирний час коштувало 200 грн на добу, навесні пропонувалося у 3-4 рази дорожче.

«Ситуація кардинально змінилася десь у середині травня. Держава перестала оплачувати житло для евакуйованих. Санаторії та готелі почали виселяти людей. І Трускавець за місяць-півтора став порожнім. А вже із середини липня люди приїхали на відпочинок», – розповіла переселенка із Дніпра Ангеліна.

Жінка також додала, що у Трускавці влітку ціни більш-менш нормалізувалися, і сьогодні місцеві цінники на відпочинок можна назвати довоєнними.

Наприклад, кімнату з умовами на поверсі можна орендувати за 300 грн, а номер класу «люкс» у фешенебельному готелі – зняти за 2 500 грн. Найбільшою популярністю користуються номери у приватних садибах із власним санвузлом, кухнею та впорядкованою територією навколо. Ціна на такі варіанти стартує від 500 грн залежно від розташування.

Як зараз живе Трускавець

У Трускавці зараз відносно спокійно. Сирени іноді звучать, але ніхто не звертає на них уваги. Тут, як і раніше, тихо і затишно. Люди, як і в мирний час, неквапливо ходять зеленим містом, насолоджуючись його природою і чистим повітрям, обідають у кафе, відвідують масажні кабінети і купують лікувальну воду в бюветах. Транспорт тут також працює, як і раніше.

«Загалом у Трускавці зараз працює більшість кафе, ресторанів, сувенірних кіосків та агентств, які пропонують екскурсії Львівщиною та Карпатами. Відкрито більшість магазинів, усі супермаркети та продовольчі ринки. Міський транспорт ходить за звичним розкладом. Таким чином, у туриста може скластися враження, що курорту війна взагалі не торкнулася», – коментує ситуацію у Трускавці редактор ресурсу Rest.UA Євген Мельник.

У центрі міста часто проводяться благодійні концерти, на яких збирають гроші для ЗСУ.

Мер Трускавця Андрій Кульчинський вже навіть повідомив про плани наступного сезону. Каже, що, як і раніше, в місті займатимуться лікуванням захворювань сечовивідних шляхів та шлунково-кишкового тракту. Але до цього додасться ще постковідна реабілітація та реабілітація українських військових.

Міський голова зазначив, що в місцевих санаторіях є всі умови для якнайшвидшого відновлення наших героїв. І не лише для них, а й для українських туристів, а також гостей з інших країн.

У селищі Східниця, яке фактично є передмістям Трускавця та курортом-конкурентом, ситуація практично аналогічна. Але завантаження готелів тут ще нижче. Тому, незважаючи на приблизно довоєнні ціни, багато господарів готові йти назустріч споживачеві і робити суттєві знижки.