У березні найбільше з продуктів харчування подорожчали яйця та фрукти

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Річна інфляція у березні прискорилась до 14,6%. Протягом минулого місяця споживчі ціни зросли на 1,5% (до лютого 2025 року), за 3 місяці з початку року – на 3,5% (до грудня 2024 року). Про це з посиланням на дані Держслужби статистики повідомляє голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Згідно з оприлюдненою ним інформацією, продукти харчування і безалкогольні напої за березень в цілому подорожчали на 1,7%. З продовольчих товарів найбільшими темпами за останній місяць зросли в ціні яйця (+18,8%), фрукти (+6,6%), безалкогольні напої (+2,2%), соняшникова олія (+1,7%).

Серед непродовольчих товарів і послуг, у березні найбільшими темпами подорожчали одяг і взуття (+13,3%), послуги з управління багатоквартирними будинками (+9,5%), ж/д квитки (+4,4%), фармацевтична продукція і медичні товари (+1,9%).

У річному вимірі (до березня 2024 року) споживча інфляція продовжила прискорюватись, сягнувши 14,6% (13,4% у лютому, 12,9% у січні). Це максимум річної інфляції із травня 2023 року (!). Поточний рівень інфляції також перевищив прогноз НБУ на кінець І кварталу цього року (14,3%).

У базовому сценарії тенденція до пришвидшення споживчої інфляції збережеться протягом квітня – травня 2025 року, після чого у червні 2025 року вона має піти на спад, додає Данило Гетманцев.

«Найближчим часом головним про-інфляційним ризиком залишатиметься сама війна, яка тисне на виробничі витрати бізнесу. Водночас сприятимуть сповільненню інфляції вичерпання ефекту гіршого врожаю, більш жорстка монетарна політика НБУ, який із 7 березня утретє за останні 3 місяці підвищив облікову ставку до 15,5% та збереження контрольованої ситуації на валютному ринку.  

Нагадаю, останній прогноз споживчої інфляції на кінець року від НБУ – 8,4% (ймовірно, буде трохи підвищений наприкінці квітня), від МВФ – 9%, від Уряду – 9,5%», – зазначає голова податкового комітету.