У «Дії» власники знищеної або пошкодженої нерухомості вже можуть подати заяви про відшкодування в міжнародний Реєстр збитків

Поділитись:
WhatsApp
Viber

У застосунку «Дії» запустили перший етап подання заяв у міжнародний Реєстр збитків. Наразі українці вже можуть повідомити про пошкоджене чи знищене майно.

Дані з Реєстру стануть основою для майбутніх репарацій. Цей процес є досить тривалим, тому Мінцифри разом з Мін’юстом і партнерами працюють над пришвидшенням запуску механізму компенсацій.

На першому етапі можна повідомити про пошкодження чи руйнування:

  • приватного будинку;
  • квартири;
  • дачного будинку;
  • садового будинку;
  • іншого житлового приміщення.

Для подання заяви треба бути власником майна та мати Акт про обстеження від місцевої влади. Щоб скористатися сервісом, оновіть застосунок.

Згодом заяви зможуть подати інші власники зруйнованого чи пошкодженого майна, зокрема ті, чия нерухомість розташована на тимчасово окупованих територіях.

Надалі планується розширення Реєстру. Українці зможуть фіксувати різні категорії збитків від російської агресії, зокрема, заяви про вимушене переміщення, шкоду життю, здоров’ю, тортури та сексуальне насильство. Потім скарги зможе подавати бізнес і держава.

«Запускаємо новий важливий сервіс. Дані з міжнародного Реєстру будуть основою для майбутніх репарацій. Дія стає важливою частиною передавання й відображення масштабів збитків від російської агресії, – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. – Росія має заплатити за збитки, а для цього Мін’юст разом з USAID і проєктом TAPAS працює над досить складним і тривалим процесом репарацій. Дія робить подання заяв до реєстру простим, доступним і безпечним».