У Дніпрі та Києві виявили новий вид кібербулінгу

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Телеграм-канали з фотографіями дітей, погрозами, образливими коментарями були виявлені під час моніторингу соцмереж та інтернету. У них зловмисники також закликають до фізичного й психологічного тиску. Більше того, адміністратор одного з каналів пропонує можливість видалення ганебних повідомлень. За це у дітей вимагають гроші, повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. За його інформацією, наразі такі телеграм-канали зафіксовані в Києві та Дніпрі. Проте є ймовірність існування подібних і в інших регіонах.

З метою захисту прав дітей омбудсман звернувся до Міносвіти з проханням провести інформаційно-роз’яснювальні кампанії для школярів щодо протидії булінгу та попередження будь-яким проявам насильства, а також до ГУНП у Дніпропетровській та Київській областях щодо вжиття заходів задля усунення загроз життю та здоров’ю дітей та їхній публічній безпеці.

Водночас Уповноважений закликав батьків ставитися свідомо до загроз, що чатують на дітей в інтернет-просторі.

«Кібербулінг трапляється в соцмережах, месенджерах, на різноманітних ігрових та мобільних платформах. Подвійна його небезпека полягає в тому, що заклики фізичної розправи та образи, які дитина отримує в інтернеті, можуть стати реальністю.

Діти мають знати, як діяти у випадках, коли стали жертвою або свідком кібербулінгу:

▪️ звернутися за допомогою до дорослих, яким довіряють;
▪️ зберегти докази (скіншоти переписок, публікацій, фото).

Оскільки кібербулінг є формою насильства, батьки чи інші дорослі повинні повідомити правоохоронні органи», – наголосив Дмитро Лубінець.