У Кам’янському безоплатною правовою допомогою вже скористалися близько пів тисячі громадян: як це працює?

Своєчасний та зручний сервіс, завдяки якому мешканці міста можуть безоплатно отримувати необхідну їм юридичну допомогу, вже місяць працює в Кам’янському. Його було започатковано на базі місцевих ЦНАПів за ініціативи мера міста Андрія Білоусова, щоб будь-який мешканець Кам’янського міг отримати кваліфіковану допомогу при вирішенні критичних питань.
Як це працює, скільки звернень вже опрацьовано, з чим звертаються та хто може скористатися безоплатними послугами юристів, ми з’ясували на місці, поспілкувавшись із начальником відділу надання безоплатної правової допомоги населенню Ярославом Кучером.
Слід зазначити, що на сьогодні спеціалісти цього сервісу працюють не тільки у ЦНАПах кожного району міста, але й «у полі», надаючи юридичну допомогу мешканцям біля пошкодженої російським БпЛА багатоповерхівки.
– Ярославе, ваша служба працює з 1 квітня. Скільки людей за цей час звернулося по юридичну допомогу? З якими питаннями приходять найчастіше?
– На сьогодні, якщо загалом, нами прийнято вже 461 людину. Звертаються з найрізноманітніших питань: допомога ВПО, компенсації, скасування судових наказів, розлучення, аліменти, юридична робота з військовими та їхніми сім’ями, перерахунок пенсії тощо. Військові звертаються щодо неправильно нарахованих виплат, допомагаємо складати заяви для членів сімей ветеранів війни, членам сімей загиблих та безвісті зниклих військовослужбовців. Пенсійна справа – то взагалі окрема тема. Кожна людина – окрема історія.
Також допомагаємо складати звичайні заяви, коли важливо у зверненні до поліції чи суду не припуститися помилок. Люди дізналися про цей безоплатний сервіс і вже активно користуються ним.
– Чому громада, а не Мін’юст або приватники? Чим це зручніше для мешканців?
– Ми не обмежені настільки бюрократичною тяганиною в частині надання мешканцями документального підтвердження їхнього скрутного матеріального становища, якщо казати про структуру Мін’юсту. Важливе і саме розташування у ЦНАПах, де дуже зручна комунікація з багатьма органами.
Щодо приватників, думаю, для вас не таємниця: кваліфікована юридична допомога не коштує дешево. А є ті ж самі пенсійні справи, з якими адвокати взагалі не люблять працювати, бо там багато мороки, а доходу це приносить мало. Ми це робимо, і завдяки ініціативі міського голови – цілком безоплатно. Для людей, особливо зараз, це дуже потрібно та своєчасно.
– У яких випадках ви відмовляєте?
– Не відмовляємо взагалі, але є такі ситуації, коли, наприклад, бізнесмен якийсь хоче скласти на своє підприємство трудовий договір, коли він точно у змозі найняти собі адвоката з трудового права. Тут – вибачайте.
Хоча основний акцент робиться на вразливі верстви населення, але працюємо з усіма, хто звернувся.
– Обслуговуєте лише мешканців Кам’янського?
– Не тільки, є звернення від людей і з району, і навіть з інших областей. Здебільшого це відмови держреєстраторів по майну, що вже знаходиться в зоні бойових дій. Допомагаємо і з цим.
– Біля пошкодженого «Шахедом» будинку яку функцію виконуєте?
– Впорядковуємо комунікацію людей між різними органами: «Добробут», інші підприємства ЖКГ, немає ордера, немає особового рахунку, бракує якихось документів тощо. Допомагаємо правильно зібрати документи для «єВідновлення» – все це оформлюється прямо тут, на місці, бо працює і мобільний ЦНАП.
– Які плани на майбутнє?
– Більш індивідуальний підхід до різних категорій справ, більш профільні юристи по напрямах. Окрім цього, виїзд додому для юридичної допомоги маломобільним верствам населення.
Важливо
Нагадаємо, що з 1 квітня всі мешканці нашого міста мають змогу отримати безкоштовну юридичну допомогу у будь-якому ЦНАПі Кам’янського.
Прийом громадян здійснюється з понеділка по п’ятницю з 08:00 по 17:00 у центрах надання адміністративних послуг за наступними адресами:
пр. Василя Стуса, 10/12 (Заводський район);
пр. Нескорених, 63 (Дніпровський район);
вул. Затишна, 3 (Південний район).
Телефон для довідок: 099 909 25 77.