У Кам’янському директорка закладу освіти та головбух роками нараховували зарплату неіснуючим працівникам

У Кам’янському директорка закладу освіти та головбух роками нараховували зарплату неіснуючим працівникам

У Кам’янському директорка та головна бухгалтерка одного із закладів освіти організували схему розтрати бюджетних коштів через фіктивне працевлаштування працівників. Жінки роками нараховували заробітну плату людям, які існували лише «на папері», завдавши місцевому бюджету збитків на майже пів мільйона гривень.

Як встановило слідство, упродовж 2022–2025 років керівниця навчального закладу та головбух оформлювали на роботу людей, які насправді не виконували жодних трудових обов’язків. Попри це, їм регулярно виплачували гроші з бюджету та зараховували стаж.

Частину нарахованої заробітної плати фіктивні працівники повертали головній бухгалтерці, а та передавала кошти директорці. Своїми діями посадовиці завдали збитків територіальній громаді на суму майже 500 тисяч гривень.

Слідчі Кам’янського районного управління поліції за процесуального керівництва Кам’янської окружної прокуратури вже оголосили обом посадовицям про підозру за фактами розтрати бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України).