У Кам’янському ВКГ КП ДОР «Аульський водовід» під час дії воєнного стану залишило без води сотні мешканців

Сотні людей – мешканців гуртожитків, що розташовані по вул. Авдіївській, 99-А, та 99-Б, у Кам’янському, – вже більше тижня не можуть отримати від керівництва Кам’янського ВКГ КП ДОР «Аульський водовід» адекватної відповіді щодо того, з яких причин їх під час дії воєнного стану залишили без води.
Зі слів кам’янчан, які у понеділок, 23 січня, прийшли до водоканалу дізнатись, чому їм зупинили надання житлово-комунальних послуг та не заключають з ними індивідуальні договори, причини своїх дій директор підприємства не пояснює. Ба більше – відмовляється комунікувати з громадою, сховавшись за спинами так званої служби безпеки КП.
Для вирішення проблеми людям довелося підключати представників місцевої влади (ВКГ КП «Аульський водовід» зараз в обласному підпорядкуванні), ЗМІ та поліцію. Але навіть після цього до «високого кабінету» керівника ВКГ КП ДОР «Аульський водовід» пропустили не всіх.
Так, наприклад, у відвідуванні керівництва комунального підприємства було відмовлено заступнику міського голови, депутату райради Олегу Максименку та будь-кому з мешканців. Їм просто чинили опір на прохідній (що можна побачити на відео).
Як вдалося з’ясувати на місці, ВКГ КП ДОР «Аульський водовід», відключивши воду сотням споживачів, наполягає на тому, щоб укласти колективний договір – через керуючу компанію.
Мешканці з такою пропозицією, звісно, не згодні, бо не хочуть платити за себе та «за сусіда», тим паче що мають право на індивідуальні договори (бо ВКГ КП ДОР «Аульський водовід» є монополістом щодо водопостачання).
Один з мешканців гуртожитку Олександр Анатолійович взагалі впевнений, що наразі мова не йде про якесь адекватне рішення, а керівництво ВКГ КП ДОР «Аульський водовід» просто займається тим, що розхитує ситуацію у місті з прифронтової області.
«Є постанова Кабміну, є слова президента про те, що заборонено припинення або зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у період дії воєнного стану. Ми вже два тижні без води. Людям нічого не пояснюють, роздратовують їх. Я прожив життя і бачу, навіщо це робиться: стравити людей та розхитати суспільство», – впевнений Олександр.
«Якщо директор не в змозі розібратися, його просто потрібно зняти за таке з посади», – впевнена місцева жителька Інна.
Дії керівництва ВКГ КП ДОР «Аульський водовід» – незаконні, впевнений депутат міськради та округу, де розташовані гуртожитки, Віталій Чернявський:
«Будь-який громадянин України, який є власником житлової площі, має право укласти індивідуальний договір, як це відбувається з електрикою, тепловими мережами, іншими постачальниками комунальних послуг. Водоканал з якихось причин це робити відмовляється та залишає людей без води. Сьогодні мешканці знову напишуть заяви на індивідуальні договори, та будемо розбиратися в іншому полі», – повідомив депутат.
За словами адвоката Максима Поршика, ВКГ КП ДОР «Аульський водовід» своїми діями порушує ст. 13, 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та ст. 6 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», не укладаючи індивідуальні договори з мешканцями гуртожитків.
«Вони намагаються зобов’язати укласти колективний договір з управляючою компанією, яка не уповноважена на укладання такого виду договору, це по-перше; а по-друге, до тарифу на управління гуртожитком не входить складова з оплати за водопостачання та водовідведення.
Крім того, ВКГ КП ДОР «Аульський водовід» є монополістом у сфері надання послуг з водопостачання та водовідведення, тому вони взагалі не мають права відмовляти громадянам в укладанні індивідуальних договорів з користувачами, які на підставі договору найму житлового приміщення мешкають у гуртожитках. Також у період дії воєнного стану в Україні забороняється припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню в разі їх несплати або оплати не в повному обсязі. Така вимога діє відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2022 р. № 206», – повідомив адвокат.
За фактом сьогоднішніх подій мешканцями були знову написані заяви на укладання індивідуальних договорів. До чого це призведе – буде відомо з часом. Від себе ж поставимо відкрите питання: чи дійсно є необхідність розхитувати ситуацію в місті у цей час?