У Міжнародний день енергозбереження українцям порадили, як зменшити споживання електрики

11 листопада відзначається День енергозбереження. Його заснували ще 2008 року, проте саме останнім часом енергозбереження торкнулося майже всіх українців. Як повідомили у НЕК «Укренерго», сьогодні вночі ворог знову ударив по енергетичній інфраструктурі України. Через пошкодження в електромережах ситуація в енергосистемі України ускладнилась.
Наразі додатково застосовані екстрені аварійні відключення споживачів у м. Київ, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській та Полтавській областях. Це вимушений крок для збалансування енергосистеми після чергового пошкодження ворожими обстрілами. В усіх інших регіонах України продовжують діяти планові відключення, але поточна ситуація в енергосистемі може змінюватись, особливо під час вечірнього піка споживання електроенергії, підкреслюють енергетики.
Українцям вчергове нагадують, що ощадливе споживання електроенергії допомагає зменшити навантаження на мережі, а отже застосовувати менші обсяги обмежень споживачів.
Прості поради, які допоможуть зменшити використання електроенергії всього за кілька кроків, надали у компанії «Укргідроенерго»:
- По-перше, гідроенергетики радять не залишати свій комп’ютер в режимі очікування на всю ніч. Краще взагалі вимикати штекер з розетки, якщо не користуєтесь пристроєм довгий час.
- По-друге, не варто залишати приєднаними до розетки зарядні пристрої.
- По-трете українцям рекомендують заглянути у холодильник, та перевірити, скільки у ньому льоду чи снігу. Холодильник та морозилку необхідно тримати у чистоті, регулярно розморожувати та стежити за тим, щоб дверцята були щільно зачинені.
- Тим, хто давно мріє про перестановку вдома, радять зробити її енергоефективною. Наприклад, розташувавши холодильник подалі від плити, колонки, бойлера та сонячних променів, можна значно зекономити електроенергію.
- У пікові години навантаження, а це з 8:00 до 11:00 та з 18:00 до 21:00, потрібно зменшити використання енергоємних приладів. У ці години доречно вимкнути бойлер, підігрів підлоги та котел, а прання та прибирання перенести на кілька годин раніше або пізніше.
- Якщо техніка застаріла – вона витрачатиме набагато більше електроенергії. Тому фахівці радять оцініти стан опалювальної системи. Наприклад, газовий котел, якому більше 20 років, уже не зможе працювати ощадливо. Тому варто провести чищення радіаторів і мереж та встановити новий котел.
- Також важливо зробити свою домівку енергоефективною. Якщо є можливість, запросіть фахівця перевірити внутрішню проводку, щоб не допускати втрат електроенергії. Якщо є шпарини у вікнах чи дверях – усунути їх.
«Кожен заощаджений кіловат електроенергії – інвестиція у вільне та незалежне майбутнє», – підкреслюють гідроенергетики та закликають українців об’єднуватись заради перемоги.