У Раді запропонували випускати чоловіків за кордон під щомісячний внесок на ЗСУ

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Законопроєкт щодо порядку виїзду громадян за кордон в особливий період на умовах гарантованої фінансової підтримки Збройних Сил України зареєстровано у Верховній Раді. Українець, який виїжджає за кордон, повинен буде давати письмове зобов’язання щодо добровільного перераховування коштів на рахунок ЗСУ за кожен місяць перебування за кордоном.

Зокрема, йдеться про:

  • гарантійний внесок в державний банк в сумі 5 неоподаткованих мінімумів для працездатних громадян (станом на теперішній час це 13 тис. грн), з якого щомісяця сума, яка дорівнює податкам з мінімальної зарплати (станом на тепер це 2697,5 = ЄСВ 22% – 1430,0 + ПДФО 18% – 1170,0 + військовий збір 1,5% – 97,5), буде перераховуватися на рахунок ЗСУ;
  • письмове підтвердження добровільного обов’язку поповнювати цей рахунок (з внеском) щомісяця на ту ж суму податків з мінімалки і дозвіл звідти перераховувати щомісяця кошти на рахунок ЗСУ.

Таким чином, з кожних 100 тисяч військовозобов’язаних громадян, які виїдуть під час воєнного стану за кордон на запропонованих умовах, майже 270 млн грн щомісяця будуть потрапляти на рахунок ЗСУ.

Також законопроєктом передбачено, що громадяни, які виїхали за кордон на таких умовах, в’їхати в Україну зможуть за умови виконання взятих на себе зобов’язань. Якщо, перебуваючи за кордоном, вони не будуть поповнювати гарантійний рахунок додатково, можливість повернутися вони будуть мати лише за умови внесення більших сум на рахунок ЗСУ за кожен місяць перебування за кордоном під час воєнного стану.

У пояснювальній записці до документу йдеться про те, що рівень безробіття в країні становить 35%, але при цьому заборона на виїзд за кордон більшості чоловіків віком 18-60 років не дає останнім можливості працювати на економіку. Також наводяться дані з відкритих джерел, згідно з якими у 2021 році заробітчани передали/привезли в Україну приблизно 13 млрд доларів.

«Враховуючи критичну важливість підтримки громадян, які опинились у складних життєвих обставинах, зміцнення економіки (а отже і обороноздатності), сприяння покращенню фінансового забезпечення ЗСУ, виникла необхідність унормувати можливість виїжджати під час воєнного стану «військовозобов’язаним» за кордон на умовах гарантованої підтримки ЗСУ», – зазначає автор законопроєкту, народний депутат Георгій Мазурашу.

Прийняття законопроєкту, на думку автора, дозволить оптимізувати дії в особливий період і сприятиме суттєвим додатковим надходженням на рахунок Збройних Сил України, додатковим внескам в економіку України (а отже і зміцненню обороноздатності), зменшенню кількості людей, які потребують соціальної допомоги, зниженню рівня соціально-економічної напруги в країні.