У вересні подорожчали всі продукти, окрім цукру та фруктів, – голова податкового комітету ВР Гетманцев

Споживча інфляція в Україні продовжує прискорюватись. У вересні споживчі ціни зросли на 1,5% (до серпня 2024 року), з початку року – зросли на 6,5% (до грудня 2023 року). Такі дані, з посиланням на Держслужбу статистики, наводить голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Згідно з оприлюдненою ним інформацією, продукти харчування за місяць в цілому подорожчали на 1,8%. З них найбільшими темпами подорожчали яйця (+12,1%), овочі (+3,8%), масло (+3,6%). Загалом у вересні ціни зросли на всі продукти харчування, окрім цукру (-1,8%) та фруктів (-0,2%).
Серед непродовольчих товарів і послуг, у вересні найбільшими темпами подорожчали послуги освіти (+10%), одяг та взуття (+7,8%), що є сезонною тенденцією. Незважаючи на підняття акцизів, паливо – мастильні матеріали прибавили у ціні за місяць лише +1%. У вересні також подешевшала вартість пасажирських ж/д перевезень (-3%). Утім переважна більшість непродовольчих товарів і послуг продовжила дорожчати.
У річному вимірі (до вересня 2023 року) споживча інфляція прискорилась до 8,6% (з 7,5% – у серпні). Це максимум річної інфляції за останні 13 місяців. Для порівняння річна інфляція у липні в Угорщині була 3%, Польщі – 4,9%, Єврозоні – 1,8%.
Річна інфляція у вересні залишалась трохи вищою за траєкторію останнього прогнозу НБУ (7,9%), додав Данило Гетманцев. В Нацбанку пов’язували таку динаміку із пришвидшенням продовольчої інфляції на фоні скорочення пропозиції через посуху, а також із вторинними ефектами подорожання сировини та зростання виробничих витрат, зокрема на енергозабезпечення та оплату праці.