У застосунку «Дія» зʼявилася мапа укриттів

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Відтепер кожен користувач застосунку «Дія»  під час повітряної тривоги зможе швидко знайти найближче безпечне місце, переглянути про нього інформацію та прокласти маршрут. Дані з Єдиної інформаційної системи обліку укриттів відображатимуться у «Дії» разом із фото та описом конкретного об’єкта.

Як повідомили у Міністерстві цифрової трансформації, на інтерактивній мапі можна

  • переглянути вид, рейтинг та фото укриття;
  • дізнатися, скільки людей воно вміщує;
  • оцінити стан укриття;
  • залишити відгук, повідомити, якщо воно зачинене (цю інформацію передадуть до ОВА);
  • поділитися локацією з родичами або друзями.

Також можна вибрати фільтр і вказати параметри, наприклад, укриття для людей з інвалідністю.

Щоб знайти найближче укриття в «Дії», необхідно перейти у розділ «Незламність», натиснути  «Показати найближчі» та надати доступ до своєї геолокації. Надалі натиснути «Укриття», вибрати потрібне укриття на мапі та прокласти маршрут.

Щоб не залежати від інтернету та зв’язку, можна завантажити мапу своєї області – і вона завжди буде доступною офлайн. Для цього необхідно перейти у розділ «Незламність» і натиснути «Завантажені мапи».

З міркувань безпеки мапа буде недоступною в Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях. Але їхні адреси можна дізнатися в органах місцевого самоврядування.

У МВС зазначили, що працівники ДСНС та поліції проводять моніторинг та щоквартальні обстеження для актуалізації даних щодо стану укриттів. І головне – їхньої доступності для населення.

Зокрема, наприкінці 2023 року кількість укриттів, які відповідають нормам, збільшилася майже на 2 тисячі. І на сьогодні вже близько 84% з понад 60 тисяч об’єктів цивільного захисту на підконтрольній Україні території відповідають встановленим вимогам. На початок повномасштабного вторгнення цей показник був втричі меншим.

Нагадаємо, у жовтні минулого року в застосунку «Дія» з’явилася мапа «пунктів незламності». Скориставшись нею, можна знайти найближчий до себе «пункт незламності», подивитися графік роботи та зручності, прокласти маршрут. Мапу можна завантажити, щоб вона була доступна офлайн.