В Міненерго повідомили про влучання в об‘єкти теплової та гідрогенерації, а також високовольтної інфраструктури в 6 областях

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Енергосистема України зазнала сьогодні, 10 лютого, 14-го масованого ракетного удару та вночі – 16-ї атаки ворожими БПЛА. Основною ціллю росії знову були електростанції та об’єкти високовольтної мережі. Географія уражень – східні, західні і південні регіони України. Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

За інформацією енергокомпанії, найбільш складна ситуація наразі на Харківщині. Зараз там тривають аварійні відключення. Мережеві обмеження через атаку діють на Хмельниччині, а також зберігаються на Одещині та Київщині. Дефіцит в енергосистемі – значний. 

Ремонтні бригади «Укренерго» вже займаються ліквідацією наслідків атаки та розпочинають аварійно-відновлювальні роботи.

В інших регіонах поступово покриття споживання повертається в межі визначених лімітів.

«Оприлюднений раніше графік проведення вимірів фактичного споживання електроенергії наразі скасовано. Про новий розклад проведення вимірів та необхідного для цього зняття обмежень споживання буде повідомлено додатково.

Наразі по всій Україні оголошено нову повітряну тривогу, бережіть себе і перебувайте в укриттях», – додали в «Укренерго».

За інформацією міністра енергетики Германа Галущенка, внаслідок сьогоднішньої масованої ракетної та дронової атаки на об‘єкти енергетики є влучання в об‘єкти теплової та гідрогенерації, а також високовольтної інфраструктури в шістьох областях. Запроваджені аварійні відключення в багатьох регіонах.

«Найскладніша ситуація у Запорізькій, Харківській та Хмельницькій областях.

Завдяки успішній роботі ППО та завчасним технічним заходам вдалось зберегти цілісність енергосистеми України.

Енергетики працюють нон-стоп над відновленням енергопостачання», – повідомив очільник Міненерго.

У групі “ДТЕК” повідомили, що внаслідок нічних та денних ворожих обстрілів постраждало чотири теплоелектростанції ДТЕК «Енерго».

«За попередньою інформацією, через атаку двоє працівників станцій отримали поранення. Їм оперативно надали медичну допомогу. 

Внаслідок обстрілу серйозно пошкоджено обладнання ТЕС. Після закінчення атаки енергетики оперативно почали ліквідацію її наслідків. 

Задля безпеки на об’єктах знаходяться тільки критично необхідні співробітники, інші працюють у віддаленому режимі», – йдеться у повідомленні.

Також у компанії зазначили, що протягом вересня – лютого енергетичні підприємства ДТЕК «Енерго» були атаковані 27 разів. 28 енергетиків були поранені, 3 загинули.