В Міністерстві закордонних справ шукають охочих стати послами

Запропонувати свою кандидатуру на посаду посла вперше може кожен громадянин України. Перевагу надаватимуть жінкам та тим, хто бажає стати послами в країнах Африки.
Наразі українці можуть пропонувати кандидатури на посади послів до 21 країни Європи, Латинської Америки, Африки, Близького Сходу, Південного Кавказу та Південно-Східної Азії. Про це повідомляється на сайті МЗС. З найкращими претендентами зв’яжеться HR-служба міністерства.
Для подачі кандидатури необхідно надіслати на електронну адресу [email protected] документи, які підтверджують відповідність спеціальним вимогам:
- мотиваційний лист у довільній формі до 2-х сторінок 14-м кеглем, в якому вказати країну чи країни з переліку відкритих вакансій і стисло викласти своє бачення роботи на посаді посла;
- біографічну довідку за встановленим зразком;
- згоду на обробку персональних даних з електронним цифровим підписом або власноруч підписану та скановану версію.
Тема листа має бути у форматі: «ПУ: Прізвище кандидата – Перелік країн, на які подаєте свою кандидатуру».
Кандидатура має відповідати спеціальним вимогам до громадян України, які претендують на вступ на дипломатичну службу, а саме:
- наявність вищої освіти із ступенем не нижче магістра;
- володіння відповідним рівнем професійної компетентності;
- володіння іноземними мовами (крім державної мови країни-агресора);
- стан здоров’я, який дозволяє перебувати у довготерміновому відрядженні;
- відсутність обставин, що можуть перешкоджати виконанню посадових обов’язків під час роботи в системі органів дипломатичної служби (відсутність потенційного конфлікту інтересів кандидата на посаду посла, або обставин, що можуть викликати відмову іноземної країни в акредитації в якості посла).
До основних завдань Посла України входять:
- представництво України в державі перебування та підтримання з нею офіційних відносин;
- захист національних інтересів України у державі перебування;
- розвиток політичних, економічних, культурних, гуманітарних, наукових та інших зв’язків з державою перебування;
- захист прав та інтересів громадян і юридичних осіб України в державі перебування;
- координація діяльності державних органів щодо забезпечення реалізації єдиного зовнішньополітичного курсу України у відносинах з державою перебування.
Наразі здійснюється пошук кандидатів на посади послів у таких країнах (перелік постійно оновлюється):
- Алжирська Народна Демократична Республіка;
- Республіка Ангола;
- Республіка Ботсвана;
- Республіка Вірменія;
- Республіка Гана;
- Демократична Республіка Конго;
- Федеративна Демократична Республіка Ефіопія;
- Республіка Ірак;
- Ісламська Республіка Іран;
- Республіка Кот-д’Івуар;
- Ліванська Республіка;
- Малайзія;
- Республіка Мозамбік;
- Королівство Норвегія;
- Султанат Оман;
- Республіка Руанда;
- Республіка Судан;
- Об’єднана Республіка Танзанія;
- Республіка Філіппіни;
- Чеська Республіка.
«Я постійно шукаю нових людей. Тому що саме сплав досвідчених дипломатів та нових кадрів робить МЗС сильнішим.
Ми відновили відкриті конкурси на посади за кордоном. Але настав час зробити і справжню революцію: вперше дати громадянам України відкриту можливість пропонувати міністру свою кандидатуру на посаду Посла.
Відсьогодні це може зробити кожен зсередини дипломатичної служби і кожен ззовні. Ми шукаємо сильних, і не важливо звідки ви прийдете. Але відбір буде вкрай ретельним.
Кожен, хто вноситиме свою кандидатуру, має поділяти принципи чотирьох «П».
Професіоналізм, Патріотизм, Порядність – це кредо кожного українського дипломата, незалежно від посади, яке сформулював міністр Геннадій Удовенко.
Четверте «П» додаю на вимогу часу – Перемога. Сьогодні головна вимога до дипломата – це здатність реальними справами та результатами робити внесок у Перемогу. Без неї все інше втратить сенс.
Якщо відчуваєте, що це ваше, зробіть цей крок. Хто знає, можливо, саме Ви – новий Посол України», – зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
У МЗС наголошують, що законодавство не передбачає проведення конкурсів на посаду керівника закордонної дипломатичної установи України. Кандидатури, які відповідають нижче визначеним вимогам, розглядатимуться виключно міністром закордонних справ України як потенційні претенденти на вакантні посади послів. HR-служба зв’язуватиметься лише з відібраними міністром кандидатами для організації співбесід.
Міністр вносить пропозиції щодо призначення на посаду керівника закордонної дипломатичної установи на розгляд Президента України, який і ухвалює остаточне рішення.
«Я знаю, що ми отримаємо тисячі заявок. Знаю, що переважна більшість не відповідатиме вимогам ані посади, ані часу. Наша задача буде в тому, щоб у морі води знайти дорогоцінну краплю, яка підживить дипломатичну службу. Тому кожен кандидат, в якому ми побачимо потенціал, буде проходити ретельну безпекову, репутаційну, комунікаційну та інші перевірки.
Відкритий пошук Послів – це можливість для системи розширити горизонти, і можливість для гідних кандидатів спробувати себе там, куди раніше можна було потрапити лише через закриті інституційні механізми. Я вперше в історії української дипломатії відкриваю двері, щоб кожен мав рівні можливості спробувати стати сильним менеджером, які зараз так потрібні нашій країні у світі.
Також зазначу, що особливий фокус зараз на країнах Африки. Подача в ці країни автоматично підвищує шанси. Крім того, за умови рівних професійних показників, я надаватиму перевагу жінкам. Просто тому, що дипломатія була багато десятиріч несправедлива щодо кар’єрного зростання жінок», – додав Дмитро Кулеба.