В Україні обмежили витрати з арештованих рахунків

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Раніше можна було користуватися рахунками, якщо сума виконавчого провадження не перевищувала 100 000 грн. Зараз, незалежно від суми виконавчого провадження, витрачати з рахунків можна до 13 400 грн. Про зміну умов користування арештованими рахунками фізичних осіб повідомили у системі безоплатної правової допомоги.

З 6 травня, згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану», змінилися умови користування арештованими рахунками фізичних осіб.

Як пояснюють фахівці системи БПД, раніше у період воєнного стану фізичні особи могли здійснювати видаткові операції з рахунків, на кошти яких накладено арешт органами ДВС, приватними виконавцями, без урахування такого арешту, якщо сума стягнення за виконавчим документом не перевищувала 100 000 гривень. Тепер суму видаткових операцій обмежили – можна витрачати з арештованого рахунку не більше 2 мінімальних зарплат  (13 400 грн.).

Ця норма діє незалежно від розміру заборгованості за виконавчим документом.

Якщо арештовано кошти на кількох рахунках в одному чи кількох банках, потрібно буде обрати один рахунок в одному банку, з якого можна буде витрачати кошти. Якщо виконавчих проваджень кілька – так само визначається один поточний рахунок для витрат. Максимальна сума витрат та сама – не більше 2 мінімальних зарплат  (13 400 грн.).

Щоб визначити такий рахунок, необхідно звернутися із заявою до виконавця, який наклав арешт. Заяву можна подавати як в паперовій, так і в електронній формі.

В заяві слід зазначити:

  • номер поточного рахунку, з якого плануєте витрачати кошти;
  • найменування банку, в якому відкрито такий рахунок.

Упродовж двох робочих днів з дня отримання заяви державний або приватний виконавець повинен винести постанову про визначення поточного рахунку боржника для здійснення видаткових операцій. Та не пізніше наступного робочого дня після винесення постанови надати/надіслати відповідну постанову банку.

Надсилати таку саму заяву до виконавців інших виконавчих проваджень не потрібно: виконавець, якому ви надішлете заяву, сам перевірить наявність у вас інших проваджень та надішле свою постанову до інших виконавців.

Якщо ви маєте правове запитання:

  • Телефонуйте до контактного центру системи БПД на номер 0 800 213 103 (дзвінки безкоштовні)
  • Номер для дзвінків з телеграм: https://t.me/+380677213103
  • Також ви можете написати юристу в телеграм (кнопка «Отримати консультацію»)
  • Або звертайтеся до найближчого бюро правової допомоги (його можна знайти за посиланням).