В Україні пропонують запровадити штрафи за небезпечне перевезення тварин

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт щодо запровадження адміністративної відповідальності за недотримання водіями правил безпечного перевезення тварин.
Проєктом акта пропонується внести зміни до Закону України «Про дорожній рух», додавши до переліку обов’язків водія пункт щодо здійснення перевезення тварин «у спосіб, що не заважає керуванню транспортним засобом та дотриманню водієм правил дорожнього руху».
За порушення правил перевезення тварин водіїв пропонують карати накладенням штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн), та в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн) – за повторне протягом року порушення (чинним законодавством таке покарання передбачене за порушення правил перевезення дітей). Відповідні зміни пропонується внести у статтю 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
«Більше половини українців тримають домашніх тварин. Дехто вважає свою тваринку другом, дехто членом родини… Все більше громадян обирають не залишати домашніх улюбленців вдома, а брати їх із собою в подорожі та поїздки, – зазначають автори ініціативи у пояснювальній записці до проєкту закону. – Спостерігається практика, особливо у жінок, під час керування транспортним засобом тримати на колінах, на руках або в руках собак невеликих порід. Але тварина може відволікати водія, заважати керуванню. А в разі раптової зупинки чи зіткнення, відсутність спеціальних засобів для перевезення або надійних кріплень перетворює тварину на «снаряд», який може не лише травмувати інших пасажирів, пошкодити салон, але й стати причиною отримання нею серйозних травм або й загибелі. Приміром, в типовій дорожньо-транспортній пригоді при швидкості 50 км/год собака вагою в 20-25 кг летітиме вперед із силою удару близько 700 кг».
Для безпечного транспортування домашніх тварин під час автомобільних поїздок автори законопроєкту пропонують керуватися наступними принципами:
- забезпечення комфорту для тварини і водночас безпеки для пасажирів;
- уникнення впливу тварини на дотримання водієм правил дорожнього руху;
- вибір спеціальних засобів для перевезення, що відповідають стандартам безпеки;
- розташування та фіксація місця перевезення тварини поза межами переднього сидіння;
- надійне кріплення будь-яких засобів для перевезення тварини;
- дотримання законодавства про транспортування тварин всередині країни та поза її межами.