В Україні розпочалася реєстрація на Національний мультипредметний тест

Вступникам радять не зволікати з подачею заявок.
Стартувала реєстрація на участь у Національному мультипредметному тесті 2023 року. Триватиме вона протягом місяця. Аби долучитися, слід створити персональний кабінет на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Далі – слідувати рекомендаціям. У Дніпропетровській ОВА бажаючим пройти тестування радять не зволікати із подачею заявок.
Цьогоріч заплановано проведення двох сесій НМТ – основної і додаткової. Перша триватиме з 5 до 23 червня, друга – з 11 до 24 липня. До останньої долучать тих, хто з поважних причин не зможе пройти тестування під час основної сесії. Додатковий період реєстрації триватиме з 5 до 12 червня.
Рівень знань вступників будуть оцінювати за трьома предметами. Обов’язкові до складання – українська мова та математика. Ще одну дисципліну потрібно обрати. На вибір – історія України, іноземна мова, біологія, хімія чи фізика.
«До цього вибору слід підійти зважено. Вступник має врахувати свої сили з того чи іншого предмету. Але важливо й ознайомитися з умовами вишу, в якому плануєте здобувати освіту. Бо ви, наприклад, можете обрати хімію, а серед вимог для вступу буде історія», – пояснила начальниця управління департаменту освіти та науки Дніпропетровської ОВА Любов Кравченко.
Для реєстрації на тестування необхідно створити персональний кабінет. Внести свої прізвище ім’я, по батькові, дату народження та картку платника податків. Вказати – випускником якого року ви є. Підтвердити дані скан- або фотокопіями документів. Обов’язково додати свій контактний номер телефону і адресу електронної пошти.
Ще один важливий пункт – в Україні чи за кордоном вступник планує проходити НМТ. Це необхідно для розподілу учасників по екзаменаційним центрам, в яких пройде тестування.
«На сьогодні є домовленості про проведення основної сесії у понад 20-ти країнах світу. Додаткової – у п’яти. Тим вступникам, які планують проходити тестування за межами Україну, радимо не зволікати з реєстрацією. Кількість місць у центрах там обмежена», – зазначила Любов Кравченко.
Після заповнення всіх пунктів, сформуйте сертифікат та чекайте на запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення тестування. Воно має прийти не пізніше ніж за десять днів до початку сесії.
Після надсилання на обробку рекомендується переглядати інформацію в персональному кабінеті: якщо там буде запис про потребу виправити недоліки, потрібно якнайшвидше це зробити. Виправити і повторно надіслати все на перевірку до регіонального центру можна до 7 травня.
Результати першого етапу НМТ можна буде переглянути у персональних е-кабінетах до 28 червня, другого – до 29 липня.