В Україні запрацював Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну десятки тисяч людей вважалися зниклими безвісти. Переважну більшість з них знайшли. Однак ще офіційно підтверджено майже 23 тисячі осіб, які вважаються безвісти зниклими за особливих обставин, – внаслідок воєнних дій.
Аби ефективніше налагодити розшукову роботу, в Міністерстві внутрішніх справ створили Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Як повідомив омбудсман Дмитро Лубінець, у цьому реєстрі міститимуться централізовані дані щодо зниклих безвісти: ПІБ особи, місце та дата народження, сімейний стан, місце проживання, територія, де зникла особа, обставини та час зникнення, прикмети особи.
Також до реєстру буде внесено інформацію про наявність чи відсутність рішення суду про визнання осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими, а також інші дані, що використовуються для забезпечення обліку осіб.
«Цей реєстр є повністю захищеною базою даних. І доступ до нього будуть мати визначені посадовці: представники Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти, працівники Національної поліції та Департаменту інформатизації МВС України. Картки записів формуються на основі заяв, поданих родичами зниклих до Національної поліції. А верифікацію кожної особи здійснює безпосередньо Офіс Уповноваженого зі зниклих безвісти», – наголосив заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко.
Родичі осіб, що зникли безвісти за особливих обставин, можуть вже звертатися до МВС за витягами з Єдиного реєстру. Їх надаватимуть представники Департаменту інформатизації МВС України. Для отримання документа потрібно звернутися до МВС (надіслати поштою за адресою: м. Київ, вул. Богомольця, 10, Міністерство внутрішніх справ України, або на електронну скриньку [email protected]) із власне запитом та копіями документів, що засвідчують особу запитувача та ступінь споріднення зі зниклою особою.