В Україні запроваджують електронні бланки обов’язкового технічного контролю перевізників

Усі перевізники (громадський транспорт, служби таксі, вантажні фірми та логістичні компанії) мають проходити обов’язковий технічний контроль транспортних засобів. Законодавчі зміни, які дозволяють більш ефективно здійснювати обов’язковий технічний контроль за перевізниками, нормативно затвердив Кабінет Міністрів України у Постанові № 514 від 19 травня 2023 року. Вони набудуть чинності через 3 місяці після опублікування.
Так, зараз цей контроль здійснюють із фотофіксацією, а будуть – із відео. Посилання на файли з відеофіксацією після проведення перевірки автомобіля завантажуватимуться до загальнодержавної бази даних.
«Зараз під час проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів перевізників здійснюється лише фотофіксація. Зокрема фотографують загальний вид транспортного засобу під час перевірки гальм, процес перевірки світла фар та показника одометра. А буде запроваджено відеофіксацію проведення ОТК через 6 місяців після закінчення воєнного стану. Відеофіксація буде здійснюватися під час усього процесу перевірки технічного стану, а матеріали відеофіксації зберігатимуться у суб’єкта проведення ОТК. Посилання на файли з відеофіксацією після проведення перевірки автомобіля завантажуватимуться до загальнодержавної бази даних. Органи державної влади та місцевого самоврядування, юридичні особи та громадяни за відповідними зверненнями зможуть отримати від суб’єкта проведення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу відеоматеріали процесу перевірки транспортного засобу», – пояснив начальник управління взаємодії із суб’єктами обов’язкового технічного контролю Головного сервісного центру МВС Віталій Фіклістов в ефірі загальнонаціонального марафону «Єдині новини».
Також запроваджується електронний протокол, аби вся інформація, потрібна для різних структурних підрозділів МВС, була в Єдиному державному реєстрі МВС.
«На сьогодні протокол з результатами технічного контролю автомобіля друкується лише на паперовому бланку встановленого зразка. Також спостерігалися непоодинокі випадки підробки бланків протоколів технічного контролю. Запровадження електронної форми протоколу зменшить рівень ризику підробки протоколу перевірки технічного стану автомобіля. Водночас Міністерство внутрішніх справ України та Головний сервісний центр МВС постійно працюють над створенням сучасних електронних форм взаємодії та доступності для громадян і суб’єктів бізнесу», – додав Віталій Фіклістов.
Зміни ще торкнуться спрощення процедури подання заяв про погодження переобладнання транспортних засобів юридичних осіб, які надають послуги перевізників. Зокрема виключена необхідність подання до заяви копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та акта проведення його огляду. Адже ці документи і так є в електронному реєстрі і більше немає необхідності в їх зберіганні на етапі оформлення дозволу на переобладнання.