«Відпочити» на лікарняному буде складніше: держсоцстрахування удосконалюють

Поділитись:
WhatsApp
Viber

У вересні в ВР було зареєстровано законопроєкт, яким  планують «удосконалити»  основи «загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності». Авторами проєкту закону виступили народні депутати від ВО «Батьківщина» Вадим Івченко і Михайло Цимбалюк та інші.

Серед змін, які вплинуть на громадян, можна зазначити наступні: 

  • розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності для застрахованих осіб, які мають страховий стаж понад 8 років встановлюється на рівні  80% середньої заробітної плати (доходу). Зараз це 100%;
  • допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачується Фондом соцстрахування починаючи з дев’ятого дня непрацездатності. Оплата перших трьох днів тимчасової непрацездатності не здійснюється. За рахунок коштів роботодавця оплата здійснюється з четвертого по восьмий день тимчасової непрацездатності;
  • перерахування сум щомісячних страхових виплат потерпілим, які досягли пенсійного віку, не проводиться, а проводиться перерахунок розміру пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Разом з тим 100% середньої заробітної плати (доходу) пропонується і надалі виплачувати за лікарняними застрахованим особам, віднесеним до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; одному з батьків або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни, постраждалим учасникам Революції Гідності; особам, віднесеним до жертв нацистських переслідувань; донорам, які мають право на пільгу; реабілітованим особам із числа жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму та іншим.