Включення електрики в Україні відбуватиметься за пріоритетними групами

Держава та Уряд систематизують пріоритети включення електропостачання. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«Дав доручення міністру енергетики розробити та подати на розгляд уряду чіткі пріоритети включення електропостачання.
- Перший пріоритет — це критична інфраструктура, зокрема об’єкти водо-, теплопостачання та лікарні.
- Другий пріоритет — це об’єкти військово-промислового комплексу, які працюють на оборону держави. Принцип «все для фронту» залишається абсолютно незмінним.
- Третій пріоритет — це бізнес, який виготовляє критично важливі товари та продукти. Наприклад, хлібопекарні та молокозаводи.
- Четвертий пріоритет — житловий сектор.
Тільки після включення цих чотирьох зазначених груп має постачатись електроенергія на інші об’єкти. Це справедливий підхід, який дозволить нашій країні вистояти цієї зими», – вважає очільник уряду.
Денис Шмигаль додав, що Міністерство енергетики разом із Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Антимонопольним комітетом та місцевою владою мають розробити механізм реагування на заяви громадян і бізнесу щодо порушення черговості та пріоритетності включення споживачів.
«Розуміємо, що така розстановка пріоритетів може викликати питання у бізнесу. Тому розробляємо рекомендації для промислового сектору, зокрема про часткове або повне переведення діяльності підприємств у нічні зміни», – зазначив очільник уряду.
Прем’єр-міністр підкреслив, що ситуація в енергосистемі наразі контрольована, але все ще зберігається значний дефіцит.
«Пошкоджені всі теплові та гідроелектростанції в країні, різною мірою пошкоджено 40% об’єктів високовольтної мережі. Тому в більшості регіонів обмеження електропостачання все ще значні. Це необхідний захід для утримання збалансованої роботи нашої енергосистеми», – проінформував Денис Шмигаль.
Зазначимо, що за інформацією голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, енергосистема України після останньої ракетної атаки російських військ 5 грудня увійшла до стабільного режиму функціонування досить швидко. У деяких регіонах, де енергооб’єкти пошкоджено, відновлювальні роботи продовжуються. Це магістральні підстанції, а також електростанції – як приватні, так і комунальні. Відновлення продовжується постійно.
Посилять стабільність роботи українського енергосектору також 100 генераторів середньої потужності, які 7 грудня передала Франція для проходження опалювального сезону.