Як клеїти шпалери: часті помилки і як їх уникнути

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Виконуючи ремонт квартир у Львові, найчастіше роблять косметичні процедури, які покликані трохи оновити загальний зовнішній вигляд. Найпростішим і безпечним способом оновити зовнішній вигляд приміщення є використання шпалер. Цією процедурою хоча б раз у житті доводилося займатися кожному. Незважаючи на свою простоту, навіть в такій справі можна наробити помилок, які зведуть усю працю нанівець. Часто помилки роблять ті, хто стикається з процедурою вперше. Тому перш ніж приступати до поклейки шпалер, не буде зайвим розібрати найпопулярніші помилки, допущені в даній процедурі.

Які бувають шпалери і як вони можуть вплинути на виникаючі помилки

На сучасному ринку шпалер з’являється все більш нові і оригінальні варіанти. Незважаючи на таку різноманітність, важливо щоб шпалери виконували свою основну функцію – декорували стіну. А для цього важливо, щоб вони не тільки були правильно підібрані, але і поклеєні без помилок. У продажу є найрізноманітніші варіанти шпалер, але найпопулярніші:

  • на паперовій основі;
  • вінілові;
  • бамбукові шпалери.

Практично всі типи шпалер мають загальну специфіку поклейки, але все ж нюанси потрібно враховувати, інакше хорошого результату не домогтися. Наприклад, стіну на яку будуть кріпитися шпалери потрібно підготувати. Почати варто з того, щоб зняти старі шпалери. Вони не завжди просто відокремлюються, тому щоб полегшити процедуру, необхідно змочити старе покриття водою і видалити залишки за допомогою металевого шпателя. Якщо на стіні є дефекти, їх необхідно зашпаклювати.

Далі стіни грунтуються, інакше клей який потрібен для шпалер, вбереться в стіну, а значить, мало того що шпалери не закріпляться, так ще й стіна пошкодиться. А якщо раніше на стіні була використана масляна фарба або емаль, її потрібно відшкребти. Якщо не повністю, то хоча б відшарувалися ділянки. Після побілки, стіни також слід ретельно очистити і покрити ґрунтовкою.

Найбільш поширені помилки при обклеюванні шпалер

Залежно від використаних шпалер, їх потрібно обробляти різними способами. Наприклад, паперові та вінілові шпалери, перш ніж вони будуть нанесені на стіну, повинні бути просочені клеєм. Для цього потрібно нанести клей на шпалери, і звернувши лист навпіл, залишити цей імпровізований «бутерброд» просочитися. Час, який потрібно на це витратити, приблизно, 10 хвилин. До того ж спочатку потрібно обрати клей, який підходить для обраного виду шпалер. Якщо взяти не той, результат також буде далекий від ідеалу.

Якщо все це готово, приступаємо до фіксації полотна, і того, які помилки можна при цьому допустити:

  • Кінцевий малюнок не збігається. Це найпоширеніша проблема, уникнути якої можна, якщо перед розкроюванням зіставити малюнок і тільки після цього різати полотно.
  • Перекіс полотна, через що шви не збігаються. Якщо шпалери вже на стіні, поправляти перекіс руками не варто. Так полотно може порватися. Потрібно його зняти і наклеїти все заново. А щоб смуга знову не «блудила» по стіні, використовуйте рівень.
  • Складки, здуття і плями. Зазвичай причина цих проблем пов’язана з ігноруванням інструкцій під час приготування клею і температурного режиму. А щоб не з’являлися бульбашки, відразу після нанесення шпалер на стіну потрібно вигнати повітря. Для цього підійде звичайна чиста ганчірка або м’який валик. Потрібно проводити від центру полотна до його краю. Щоб виключити всякі ризики, потрібно щоб температура в кімнаті була комфортною, а клей добре розведений. Температура не гарячіша або холодніша 30-35 градусів. Влітку повітря в кімнаті повинно бути вологим. Для цього поставте кілька ємностей з водою і не провітрювати близько 24 годин.
  • Відклеєні шпалери. Це наслідок недотримання температурного режиму в комплексі з неправильно підготовленим клеєм. Також причиною може бути непідготовлена правильним чином поверхню.

Уникнути цих помилок легко – досить просто трохи уважніше слідувати інструкціям.

13.07.2020
Категорія: Новини
Теґи: обои ремонт квартиры