Як відбуватиметься оцінювання повсякденного функціонування: роз’яснення МОЗ

З 1 січня 2025 року в Україні запрацює цифровізований процес оцінювання повсякденного функціонування на базі багатопрофільних лікарень, що замінить медико-соціальну експертизу (МСЕК).
Як пояснили у Міністерстві охорони здоров’я, усі етапи оцінювання фіксуватимуться в електронній системі. Тобто завжди можна буде побачити, які рішення приймались якими лікарями і хто які документи додавав, зокрема для оскарження чи перевірки обґрунтованості рішень. Оцінювання можна буде проводити не лише очно у закладі, але й – за виконання певних умов та критеріїв – з виїздом додому, дистанційно, засобами телемедицини чи заочно на основі документів.
Пацієнт не знатиме, які саме лікарі та яка саме команда буде проводити оцінювання його повсякденного функціонування, а лікарі не знатимуть, з яким пацієнтом і коли працюватимуть до дня самого оцінювання, коли система відкриє їм графік.
Як це працюватиме?
- Пацієнт зможе онлайн обрати заклад для оцінювання зі списку доступних за можливими профілями команд.
- Лікуючий лікар направлятиме пацієнта через нову електронну систему, не потребуючи рішення ЛКК.
- Система обере для справи одну з профільних команд відповідно до діагнозу, обираючи мінімум з двох.
- Система поставить справу в розклад однієї з профільних команд, але працівники не знатимуть своїх справ до дня розгляду, а пацієнт не знатиме лікарів.
- Пацієнт отримає сповіщення про час і місце оцінювання на email чи листом, а також це побачить лікуючий лікар в електронній системі та зможе повідомити пацієнту.
- Під час оцінювання фіксуються позиції кожного члена експертної команди та результуючі рішення, які підписуються кожним членом.
- Рішення команди надсилається лікуючому лікареві та пацієнту в електронній формі. Також його можна буде роздрукувати з системи.
Заплановано, що протягом 2025 року система буде інтегрована з електронною системою охорони здоров’я (ЕСОЗ) для спрощення ведення справ та оцінювання, а у майбутньому також з інформаційними системами Міністерства соціальної політики, Міністерства економіки, Міністерства освіти та інших інституцій.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про скасування МСЕК.