Як запобігти розвитку геморою

Варикозне розширення вен у нижньому відділі прямої кишки з формуванням гемороїдальних (венозних) вузлів називається гемороєм. Хвороба супроводжується дискомфортом, болем, печінням. На ранніх стадіях зазвичай призначаються ліки від геморою. У серйозніших випадках за ущільнення гемороїдальних вузлів відбувається оперативне втручання.
Захворювання може спровокувати ускладнення у вигляді тромбозу та ущільнення гемороїдальних вузлів. Однак розвитку хвороби можна запобігти.
Причини виникнення геморою
Головна причина розвитку захворювання — застій венозної крові у нижніх відділах товстого кишківника. На це впливає кілька факторів:
- недостатньо активний спосіб життя;
- надмірні фізичні навантаження;
- часті діареї чи закрепи;
- вагітність та пологи;
- перегрів чи переохолодження тазової ділянки;
- патології спадкового характеру;
- зайва вага.
Профілактичні заходи
Профілактика захворювання безпосередньо залежить від зазначених факторів. Дотримуючись простих правил, ви мінімізуєте ризик розвитку геморою.
Правильне харчування
Задля зниження ризику виникнення геморою рекомендується:
- зменшити вживання фастфуду, гострої, маринованої та копченої їжі, напівфабрикатів;
- їсти багаті клітковиною продукти: фрукти, овочі, злаки, сухофрукти;
- вживати кисломолочну продукцію;
- щодня пити воду у достатній кількості.
Це дасть можливість кишківнику нормально функціонувати, а також виключить появу рідких випорожнень та закрепів, які можуть спровокувати розвиток хвороби.
Активний спосіб життя
Мала рухливість призводить до порушення циркуляції крові, що впливає на виникнення геморою. Не обов’язково відвідувати спортзал — достатньо ходити на щоденні прогулянки та виконувати прості фізичні вправи вдома, робити зарядку. Але за появи перших симптомів хвороби піднімати в спортзалі тяжкості не можна.
Гігієна
Після походу в туалет рекомендується підмиватися прохолодною водою. У поїздках використовуйте вологі серветки. Допомагають запобігти розвитку патології ванни з морською сіллю.
Відмова від шкідливих звичок
Вживання алкогольних напоїв, як і куріння, прямо не впливає на виникнення геморою. Але це негативно позначається на роботі судинної системи. Паління призводить до порушення циркуляції крові, її застою, що погіршує становище за наявності хвороби. Алкоголь сприяє підвищенню артеріального тиску та посиленню кровотоку, а це призводить до загострення захворювання.
Профілактика геморою під час вагітності
В період вагітності навантаження на організм жінки посилюється. Як наслідок, може розвинутися захворювання. Щоб уникнути цього, рекомендується:
- правильно харчуватися;
- виконувати легкі фізичні вправи;
- здійснювати щоденні прогулянки.
За дотримання рекомендацій ризики виникнення геморою суттєво знижуються. У разі появи симптомів хвороби одразу звертайтесь до лікаря.