Які препарати від болю у горлі краще

Біль у горлі – неодмінний супутник простудних захворювань, сплеск яких спостерігається в осінньо-зимовий період. Набряклість, почервоніння, больові відчуття при ковтанні, першіння – сигнали організму про те, що він увімкнув захисний механізм і готовий боротися з вірусною або бактеріальною інфекцією.
При цьому ліки від горла, які рекомендують з перших днів захворювання, допоможуть швидше впоратися з проблемою та запобігти можливим ускладненням.
Які бувають препарати від болю в горлі
Вибір лікарського засобу залежить від природи болю, що пояснює, чому одні медикаменти виявляються ефективними, а інші – ні. Засіб від болю в горлі може бути двох видів:
- Анальгетики – знімає запалення та больовий синдром, але відрізняються накопичувальним ефектом, тому значне полегшення приносять після отримання кількох доз, що рекомендуються.
- Анестетики – характеризуються швидкою дією та практично моментально знімають біль. В основному це препарати для симптоматичного лікування, тому що не усувають причину захворювання.
Яка лікарська форма краща
Препарати від горла представлені у формі спреїв, льодяників або таблеток, розчинів для полоскання, кожна з них має свої переваги та недоліки:
- Спреї. Головні плюси – зручність та швидкість застосування. Діючі речовини відразу потрапляють на запалену слизову оболонку горла та входять у боротьбу з джерелом інфікування. Єдина перешкода ефективності – слина, яка розбавляє концентрацію лікувальних компонентів.
- Льодяники та таблетки – відрізняються високою концентрацією активних речовин, ефективність яких проявляється лише при розсмоктуванні препарату. В іншому випадку, якщо просто проковтнути таблетку, вона не дасть необхідного результату.
- Розчини. Ефективний засіб лише за дотримання умов правильного полоскання, яке слід проводити не менше 6–8 разів на добу протягом 5–10 секунд, закинувши голову. Після розчин потрібно виплюнути. Така лікарська форма більше підходить для дорослих, ніж дітей, як і таблетки, які дитині складно розсмоктувати протягом декількох хвилин.
Що може статися, якщо не лікувати горло
Для багатьох біль у горлі – звичний симптом ЛОР-захворювання, який не несе небезпеки. Але, з іншого боку, болючі відчуття – не завжди ознака застуди. Вони можуть бути пов’язані з травмами, гастроезофагеальнорефлюксною хворобою, алергією, курінням, перенапругою голосу. Біль у горлі, залишений поза увагою, може перерости з гострої форми в хронічну та призвести до розвитку серцево-судинної патології, захворювань придаткових пазух носа, легень, суглобів, нирок.
Вчасно зупинити патологічні процеси допоможуть ліки від болю у горлі, які можна придбати без рецепта в інтернет-аптеці.
Як вибрати ефективний препарат
Результат дії визначає причина захворювання – вірус чи бактерія. У першому випадку необхідно використовувати противірусні препарати, антибіотики будуть не тільки марними, а й можуть викликати побічні ефекти.
При бактеріальній природі, яка з’ясовується за допомогою клінічних аналізів та бакпосівів, призначають антибактеріальні препарати (антибіотики), які слід купувати лише після консультації з лікарем та приймати у суворій відповідності до інструкції.