Які тканини використовують при пошитті військового обмундирування?

Пошиття військової форми ‒ це окрема відповідальність, адже від якості роботи та матеріалів залежить забезпечення захисників та їхня боєздатність. До того ж окрім форми також завжди є потреба в аксесуарах, тактичному одязі, обмундируванні та аксесуарах. Якість тканини та фурнітури відіграє найбільшу роль, адже такі речі мають залишатися без розривів та інших дефектів надовго. Замовити тканину для потреб силових установ можна в інтернет-магазині Тексіка.
Розберемося, які є основні типи тканин для пошиття військового обмундирування.
Оксфорд
Оксфорд ‒ це синтетична водовідштовхувальна тканина, що також добре та надовго зберігає свої якості при будь-яких умовах середовища. Для її виготовлення використовуються волокна поліестеру. Оксфорд сприяє кращій терморегуляції, а також має захист від ультрафіолетового випромінювання.
Довговічність оксфорду полягає у надзвичайній щільності тканини. Не дивлячись на цей параметр, тканина може “дихати” та сприяти контролю температури.
Візуальні характеристики оксфорд також зберігає надовго, що робить його актуальним матеріалом для виготовлення камуфляжу.
Рип-стоп
В основі складу цієї тканини лежать волокна поліестеру та бавовни. Таке поєднання забезпечує чудову еластичність та стійкість до розривів. Від цієї характеристики тканина й отримала свою назву ‒ rip-stop можна дослівно перекласти як “розрив-стоп”, що має на увазі високу міцність тканини.
До інших характеристик рип-стопу можна віднести його стійкість до впливу факторів середовища та легкість у догляді. Шкіра у формі з рип-стопу дихає, а кольори такого камуфляжу довго не будуть блідніти. До того ж рип-стопсхильний до надзвичайно легкого прання, яке дозволяє використовувати майже будь-який його метод та будь-який вибір засобів.
Дефенса
Дефенса‒ це тканина, що також виробляється із суміші натуральних та синтетичних волокон. У складі цього матеріалу переважають бавовна та поліефір. Головна особливість цього матеріалу полягає у специфічності його плетіння. З одного боку дефенса виготовлена переважно з бавовни, а з іншого ‒ з синтетики. В результаті можна пошити дуже зручну і практичну військову форму ‒ м’яку досередини та захищену і щільну ззовні.
Синтетичні волокна у складі грети забезпечують водовідштовхувальні якості, тоді як бавовняні дозволяють шкірі дихати та не викликають неприємних відчуттів навіть при довготривалому носінні.
Ще один захист, що має ця тканина ‒ вогнестійкість. Для цього грету ззовні обробляють реагентом, що не дає полум’ю запалити волокна.
Фліс
Фліс може бути різної щільності, але для виготовлення обмундирування частіше використовують полар фліс ‒ вид цієї тканини, що має щільність від середньої до високої.
Складається фліс у першу чергу з поліефіру. Завдяки цьому тканина чудово та надовго зберігає еластичність. Також фліс не має особливих потреб до процесу прання ‒ вибір засобів не обмежений.
Оскільки фліс має високий ступінь теплоізоляції, його частіше за все використовують для виготовлення зимової або демісезонної форми, а також тактичного одягу.
Будь-яка з цих тканин може мати необхідний вам колір. Найпопулярнішими в Україні є такі кольори та паттерни обмундирування:
- мультикам;
- піксель;
- олива;
- койот.
Деякі структури мають потребу в одязі чорного або темно-синього кольору ‒ він також доступний для будь-якої з тканин, що перелічені цій статті. Ви можете придбати якісні тканини для пошиття військового обмундирування в інтернет-магазині Тексіка.