З початку року на Дніпропетровщині розлучилися понад 1470 подружніх пар

З початку 2023 року органами ДРАЦС Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, яке об’єднує органи юстиції Миколаївської, Одеської, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської та Херсонської областей, зареєстровано 3 469 розірвань шлюбів. Найбільше – на Дніпропетровщині.
Згідно з інформацією, оприлюдненою управлінням 9 серпня, кількість подружніх пар, що розірвали шлюб, становила:
- Дніпропетровська область – 1475;
- Запорізька область – 378;
- Кіровоградська область – 300;
- Миколаївська область – 389;
- Одеська область – 911;
- Херсонська область – 16.
«Воєнний стан не є перешкодою для розірвання шлюбу, оскільки шлюбні відносини базуються на добровільності. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя відповідно до статті 106 Сімейного кодексу України або одного з них відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України, а також за спільною заявою подружжя (або за позовом одного з подружжя) на підставі рішення суду (стаття 105 Сімейного кодексу України), – нагадали у Південному МУ Мін’юста. – Відповідно до чинних правил орган ДРАЦС складає актовий запис про розірвання шлюбу подружжя, яке не має неповнолітніх дітей, після спливу одного місяця від дня подання подружжям спільної заяви, якщо вона не була відкликана. Шлюб сторін вважається розірваним у день складення відповідного актового запису, на підтвердження чого ДРАЦС видає кожному з подружжя свідоцтво про розірвання шлюбу. У випадку, коли подружжя має неповнолітніх дітей, або один з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу, шлюб може бути розірваний лише у судовому порядку».
Водночас з початку війни станом на 4 серпня відділами ДРАЦС ПМУМЮ було зареєстровано 86 180 шлюбів.
Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада України ухвалила за основу проєкт Закону, який дозволяє розривати шлюб у період вагітності дружини або коли дитині ще не виповнилося одного року у випадку вчинення домашнього насильства.