З ворожого полону звільнено трьох оборонців з Дніпропетровщини

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Сьогодні, 13 вересня, відбувся 56-й обмін полоненими з початку повномасштабного вторгнення Росії. Додому повернулися ще 49 наших громадян. За інформацією голови ДніпроОВА Сергія Лисака, серед звільнених сьогодні з полону – троє оборонців з Дніпропетровщини: нацгвардієць з Нікополя та двоє морських піхотинців з Кривого Рогу.

Артем Дубіна з Нікополя з першого дня повномасштабного вторгнення пішов добровольцем на фронт, захищав Маріуполь та тримав оборону «Азовсталі». Як проінформував голова Нікопольської РВА Євген Євтушенко, в полоні Артем пробув 2,4 роки. Весь цей час громадськості нічого не було відомо про його долю. І на решті, сьогодні Артем вдома, в Україні.

За даними Командування морської піхоти ВМС ЗС України, серед звільнених сьогодні морських піхотинців — 6 морпіхів з 36 ОБрМП, 6 морпіхів з 1 ОБМП та 1 — з 501 ОБМП. Усі потрапили у полон, мужньо обороняючи Маріуполь.

Як повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, сьогоднішній обмін був особливим, адже вперше за тривалий час вдалося звільнити з полону жінок: їх серед звільнених 23. Зокрема це цивільні українки, яких росіяни затримали та незаконно позбавили волі ще до повномасштабного вторгнення.

Серед звільнених 23 солдати та сержанти, 19 офіцерів. Восьмеро – представники ЗСУ (зокрема двоє з ТрО), двоє з Нацполіції, четверо прикордонників, 13 військових моряків, 15 захисників Маріуполя та «Азовсталі» з Нацгвардії. Решта семеро – цивільні.

Звільнені оборонці захищали нашу землю на Донецькому, Луганському, Херсонському напрямках.

Додому повертається також Герой України полковник медичної служби Віктор Івчук, який керував військовим шпиталем у Маріуполі в найважчі часи.

Допомогу в організації чергового обміну надали Об’єднані Арабські Емірати.

«Усі звільнені з російського полону пройдуть медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, всі належні виплати за весь час перебування в неволі та реінтегруються в суспільство», – додали у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.