КП КМР «ТЕПЛОМЕРЕЖІ» звертається до абонентів з проханням не зволікати зі сплатою боргу за спожиті послуги

КП КМР «ТЕПЛОМЕРЕЖІ» провело опалювальний сезон 2016-2017 років стабільно та якісно, без значних аварій та зривів, незважаючи на вкрай скрутну ситуацію із постачанням природного газу (постійна загроза відключення від газоспоживання) та інших енергоносіїв.
На теперішній час КП КМР «ТЕПЛОМЕРЕЖІ» знаходиться в дуже тяжкому фінансовому стані внаслідок вкрай низького рівня оплат споживачів за спожиті послуги центрального опалення. Заборгованість споживачів складає більше 400 млн грн., що негативно впливає на розрахунки підприємства за енергоносії перед НАК «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ», ПАТ «Дніпровська ТЕЦ» та ПАТ «Дніпроазот».
Важкий фінансовий стан обумовлений несвоєчасними розрахунками за спожиту теплову енергію:
– рівень розрахунків населення за спожиті послуги центрального опалення з урахуванням пільг та субсидій складає лише 40%, заборгованість населення досягла критичної межі і станом на 01.03.2017 року складає 400 млн грн.;
– бюджетні організації усіх рівнів (державний, обласний, місцевий) також нестабільно розраховуються за спожите тепло, станом на 01.03.2017 року заборгованість бюджетних установ всіх рівнів складає 10 млн грн.;
– велика заборгованість по різниці в тарифах, яка станом на 01.03.2017 року складає 102 млн грн.;
– законодавчо неврегульоване питання нарахування пені населенню за несвоєчасну сплату житлово-комунальних послуг.
Але є впевненість, що з введенням в дію ЗУ «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII рівень оплати населення значно підвищиться, і ось чому. Відповідно до ст. 5 ЗУ «Про виконавче провадження» в Україні з урахуванням позитивного досвіду інших країн введено інститут приватних виконавців. Згідно цього Закону, приватні виконавці рівні в правах із державними виконавцями щодо проведення виконавчих дій по примусовому стягненню заборгованості з боржників, в тому числі і за послуги теплопостачання. Що це дає? По-перше, впровадження приватних виконавців дасть змогу зменшити навантаження на відділи ДВС, що в свою чергу повинно сприяти більш якісній роботі державних виконавців. По-друге, приватний виконавець, як і кожний гарний господар, буде зацікавлений в отриманні прибутку. Доходи приватного виконавця прямо будуть залежати від якості його роботи, тобто від кількості виконаних проваджень та сум стягнутих коштів.
Тому сподіваємось, що приватні виконавці, застосувавши весь арсенал заходів, в тому числі і арешт майна, згідно Закону, допоможуть комунальним підприємствам у стягненні коштів з боржників за надані послуги.
Виходячи з наведеного вище, найближчим часом очікується прийняття низки нормативних актів та законів, які передбачатимуть реалізацію майна боржників, в тому числі нерухомого (квартири, будинки та інше) в рахунок погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги, а такі прецеденти вже були на Західній Україні (Луцьк, Львів).
В міжопалювальний період підприємство виконуватиме гідравлічні випробування мереж теплопостачання, поточний ремонт та ревізію мереж та запірної арматури, реконструкцію та вдосконалення схем роботи котельних та інше, з метою якісної підготовки до майбутнього опалювального сезону, тому звертаємось до абонентів з проханням не зволікати зі сплатою боргу за спожиті послуги центрального опалення.
Тепло в ваших оселях залежить тільки від вас!