Сучасні технології нагріву: поради експерта

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Децентралізація опалення у Кам’янському триває, і дедалі більше мешканців міста схиляються до думки, що автономка — це реальний спосіб заощадити кошти. Директор монтажної організації «Мікроклімат» Костянтин Шкіль вже більше 15 років займається встановленням автономного опалення. Він впевнений, що відмова від централізованого теплопостачання у Кам’янському — це чудова можливість для мешканців міста нарешті самостійно контролювати витрати на тепло, що у свою чергу дасть можливість заощаджувати чималі гроші.

«Вже багато років йде мова про те, що краще утеплити квартиру та вікна, аніж опалювати повітря навколо будинку. Проте, коли споживач платить за централізоване опалення встановлену суму і не має можливості вплинути на зменшення використання тепла, щоб платити менше, цей аргумент практично не діє. Але якщо людина платитиме за реальне споживання газу чи електрики і цифра у рахунку за комунальні послуги буде безпосередньо залежати від того, наскільки добре утеплена квартира, це є дієвим способом стимулювання до економії тепла», — пояснив Костянтин Шкіль.

У результаті перехід на індивідуальне опалення має ряд переваг як для кінцевих споживачів, так і для органів місцевого самоврядування.

Переваги для кінцевих споживачів

У першу чергу, це зниження вартості гарячої води та опалення. Адже споживач самостійно визначає обсяг споживання енергії в залежності від економічних можливостей та фізіологічних потреб. Тому споживач сплачує лише за ту частину енергії, яку він фактично використав. По-друге, використання індивідуального опалення – це комфортно, адже людина самостійно встановлює і регулює клімат у приміщенні. Окрім того, немає проблем з перебоями в постачанні тепла з технічних, організаційних або сезонних причин. Споживач реально розуміє політику енергозбереження, стимулюючи інвестиції як в систему теплопостачання, так і заходи до теплозбереження.

Переваги для органів виконавчої влади

Перш за все, децентралізація теплопостачання – це економія грошових ресурсів за рахунок відсутності теплоцентралей і теплових пунктів, дотацій на комунальні послуги. Зниження витрат бюджетів різних рівнів на паливно-енергетичне забезпечення дає можливість економити енергоресурси. Повністю знімається проблема обліку та оплати теплової енергії, адже забезпечення теплом та гарячою водою перекладається на кінцевого споживача (власника житла). Окрім того, це дає можливість виключити витрати в теплових мережах. І не менш важлива перевага, яка досить вагома для нашого міста, – це скорочення викидів шкідливих речовин в атмосферу, що дасть можливість покращити екологічну ситуацію в регіоні.

Переваги децентралізації зрозумілі, але перед мешканцями міста постає інше питання: який саме енергоносій обрати для системи автономного опалення: електроенергію чи газ?

До заборони автономки у 2016 році споживачі у своїх квартирах встановлювали переважно двоконтурні газові котли з водяною системою опалення. Такий спосіб опалення мав безперечну перевагу перед електроопаленням. Адже при відносно невеликій вартості, встановивши один газовий прилад, споживач отримував гарячу воду для власних потреб і нагрів теплоносія для системи опалення.

«Проводячи щорічне технічне обслуговування котлів, в останні роки більшість споживачів почали висловлювати невдоволення великою витратою газу, іноді більш ніж у два рази, при тому що в своїх оселях вони вже провели зовнішнє утеплення, – пояснив Костянтин Шкіль. – Контрольні настройки і регулювання вузлів у котлах позитивних результатів не дають, що можна пов’язати з низькою якістю газу, точніше сказати, з його калорійністю. До того ж зростання цін на енергоносії та інфляція викликали зростання цін на котли та комплектуючі до них. І найнеприємніше у газовому автономному опаленні (крім збільшеної витрати газу) — це ціна. Наприклад, установка такої системи у двокімнатній квартирі коштує від 55 до 60 тисяч гривень».

Ці фактори пояснюють, чому більшість нових споживачів обирають для обігріву своїх помешкань електричну систему автономного опалення, тим більше що постійний розвиток технологій сприяє зниженню енергоспоживання.

«Проте недовірливе ставлення містян до електричного опалення пов’язане, швидше за все, зі спогадами з минулого, коли в якості догріва використовувалися електричні конвектори, масляні або спіральні обігрівачі, саморобні електропічки, а то й блоки кранових резисторів, принесені з заводу. Потужність вище вказаних приладів була досить висока: 1.5, 2, 2.5, а то і 3 кВт, внаслідок чого у повітрі відчувався запах горілої проводки, спостерігалося розплавлення вилок, розеток… Проте технічний прогрес не стоїть на місці, наразі з’явилися нові, я б сказав, сучасні технології нагріву», — пояснив Костянтин Шкіль.

Сучасні технології нагріву (СТН) у електроопаленні

Саме завдяки сучасним технологіям, сьогодні, наприклад для опалення двокімнатної квартири, вистачить потужності 2,2 кВт, що можна порівняти з потужністю сучасної праски.

Дедалі частіше в ужитку населення України чутно словосполучення ІНФРАЧЕРВОНА ПАНЕЛЬ, так само, як 15 чи 20 років тому, ми вперше чули про пластикові вікна та алюмінієві батареї.

І в цьому є свій сенс. На ринку України почали з’являтися панельні нагрівачі з невеликим енергоспоживанням, виготовлені з різних матеріалів: сталь, кераміка, пластик і навіть, так звані, кам’яні. Наразі у людей з’явився новий головний біль – що ж з цього різноманіття матеріалів обрати?

«Не буду займатися антирекламою, лише пораджу при виборі панелей звертати увагу не тільки на зовнішні якості, а й детально з’ясовувати, що саме є нагрівачем панелі», — радить Костянтин Шкіль.

Технологія виробництва панелей СТН

«Будучи директором салону опалювальної техніки «МІКРОКЛІМАТ», що на вул. Спортивній, 34, і представляючи національного виробника опалювальної техніки СТН, хочу розповісти про панелі променистого тепла, – зазначає Костянтин Шкіль. – Променистого, тому що в якості нагрівача використовується плоский аморфний нагрівач власного виробництва, що дозволяє отримати теплову віддачу більш ніж в два рази більше, на відміну від аналогів, в яких використовується для нагріву ніхром, плівка або графітне волокно. Надійність технологічної основи «СТН» гарантується інтелектуальною власністю ТОВ «СТН». Унікальне ноу-хау в області виробництва напрацьоване за роки науково-дослідної роботи».

ТОВ «СТН» є власником патенту на використання плоских нагрівальних елементів широкого діапазону застосування, тому всі види нагрівачів «СТН» захищені патентами. Виробник володіє технологією та ТУ власної розробки в області нагріву та виробляє різні види нагрівачів з аморфних металевих сплавів. Щороку у виробництво впроваджуються нові моделі і типи нагрівальних систем і приладів.

Компанія «СТН» спільно з групою ізраїльських вчених розробила нове застосування аморфних металевих стрічок в якості низькотемпературних нагрівачів. Нагрівальні системи з використанням аморфної металевої стрічки захищені чотирма патентами практично у всіх розвинених країнах світу. Більш детально з науково-технічною розробкою можна ознайомитись на сайті stn.com.ua.

Гарантійні зобов’язання

Практично ніхто з майбутніх споживачів не замислюється про гарантійне обслуговування, почувши, що термін експлуатації інфрачервоних панелей становить 20-30 років. Проте варто пам’ятати, що техніка є техніка, і ніхто не застрахований від заводського барку або від того, що вона може вийти з ладу.

«Купуючи панелі через інтернет-магазин, варто пам’ятати, що у разі поломки власнику панелі доведеться спілкуватися безпосередньо з виробником, – пояснює Костянтин Шкіль. – Якщо відправляти панелі на гарантійне обслуговування виробнику «Новою поштою» або іншими службами доставки, це коштуватиме чималих грошей, і ці витрати лягають також на плечі власника панелей. Тому я рекомендую питання гарантійного та післягарантійного обслуговування узгоджувати безпосередньо при придбанні обладнання, щоб розуміти, хто, де і в якому випадку обслужить вашу панель при настанні гарантійного випадку».

Ознайомитися з моделями, зробити замовлення на повний комплекс робіт (оформлення, монтаж і здача в експлуатацію) можна в салоні «МІКРОКЛІМАТ» по вул. Спортивній, 34, або за телефонами: 067 564 2979; 096 921 2959.