Відтепер отримати субсидію можна лише після реструктуризації заборгованості або погашення боргів

Поділитись:
WhatsApp
Viber

З 1 травня 2017 року в Україні почав діяти новий механізм обрахування субсидій. Кабінет Міністрів України 26 квітня 2017 року вніс зміни до своєї Постанови № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Катерина МАКАРЕВИЧ, провідний юрисконсульт юридичної компанії «Дніпроюрком»

За новою редакцією постанови, органи соціального захисту населення самостійно проводять перепризначення державної допомоги на наступний рік та розраховують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

Тепер субсидії будуть надавати з урахуванням середньомісячного доходу осіб за чотири квартали, а не за календарний рік. При цьому субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива буде призначатися, виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

Також з 1 травня 2017 року в разі наявності простроченої понад 2 місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг згідно з діючим законодавством субсидія громадянам не перепризначається.

Інформацію про заборгованість того чи іншого споживача, який отримує субсидію, підприємства – виконавці комунальних послуг надсилатимуть до управлінь соціального захисту.

Слід пам’ятати, що громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитих послуг з урахуванням розміру призначеної субсидії.

Якщо ж громадянин вперше звертається за субсидією, наявність боргів за житлово-комунальні послуги не впливає на оформлення допомоги та не є для цього перешкодою. Втім, якщо родина за рік не сплатила заборгованість, накопичену ще до оформлення субсидії, або накопичила нову, вона має можливість оформити договір реструктуризації боргу з постачальником послуги для автоматичного продовження субсидії на наступний рік.

Якщо протягом 2-х місяців заборгованість буде погашено або буде укладено договір про її реструктуризацію, субсидія призначається з 1 травня. У разі несплати впродовж 2-х місяців наявних боргів або не укладення договорів про їхню реструктуризацію (по кожній організації, що надає послуги, окремо) субсидія на наступний строк буде призначена з того місяця, в якому буде документально підтверджено сплату боргу або факт укладення договору про його реструктуризацію.

Кому необхідно повторно подавати документи на оформлення субсидії

Звертаємо увагу, що для тих громадян, які отримували субсидію до 1 травня 2017 року, обрахування здійснюватиметься автоматично.

Заяву і декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які:

– орендують помешкання;

– мають зміни у складі сім’ї (хтось «прописався» чи «виписався»).

Також слід пам’ятати, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житловокомунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», мешканцям, яким призначена житлова субсидія, у період отримання субсидії не нараховуватиметься знижка плати за житлово-комунальні послуги.

Таким чином, якщо громадянин вважає за доцільніше сплачувати за послуги з врахуванням пільги, то для припинення нарахування субсидії необхідно подати заяву до органу соціального захисту про припинення надання субсидії.

Як передбачено у ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що зазвичай ставляться.

Відповідно, факт значного здорожчання тарифів, на жаль, не звільняє мешканців будинків від зобов’язання оплачувати спожиті послуги. Тому субсидія в даному випадку виступає істотною підтримкою з боку держави. Однак не слід забувати, що для її отримання передбачено ряд умов, без дотримання яких скористатися державною підтримкою не вийде.

У зв’язку з викладеним, рекомендуємо громадянам – одержувачам субсидій, у яких є борги з оплати будь-яких житлово-комунальних послуг, якнайшвидше вирішити питання врегулювання своєї заборгованості, для чого радимо звернутися до організації, яка надає відповідну комунальну послугу, та або ж погасити борг, або домовитися щодо укладення договору про його реструктуризацію.