Цього тижня можна буде побачити найбільший повний місяць року

Поділитись:
WhatsApp
Viber

У ніч з 30 на 31 серпня кам’янчани матимуть можливість спостерігати за найбільшим повним місяцем року. Так званий блакитний супермісяць зійде о 04:35 за київським часом.

Терміном «супермісяць» позначають найближчий збіг фази повного місяця з перигеєм орбіти Місяця (моментом найбільшого зближення Місяця і Землі). В цей час він виглядає приблизно на 7% більше, ніж звичайний повний місяць.

«Блакитним» повний місяць називають, якщо він спостерігається вдруге в одному календарному місяці (перший повний місяць можна було спостерігати в ніч на 1 серпня).

На найближчій відстані від Землі, в перигелії своєї орбіти, Місяць опиниться 30 серпня в 18:52 за київським часом, а фазу повного він прийме в 04:37 31 серпня. Різниця між цими подіями становитиме 9 годин 45 хвилин.

До «блакитного супермісяця» в серпні 2023 року також приєднається «спеціальний гість» – Сатурн, який опиниться в протистоянні із Сонцем, тож буде добре помітний вночі.

Супермісяць сам по собі не рідкість: зазвичай їх буває три-чотири на рік. Рідше спостерігаються «блакитні» місяці – раз на два-три роки (останній зійшов у серпні 2021 року, а наступний очікується в серпні 2024-го). А ось «блакитний супермісяць» – явище достатньо рідкісне, яке відбувається раз на 10-20 років. Останній блакитний супермісяць був у грудні 2009-го, а наступний спостерігатимемо лише в серпні 2032 року.