«Хмара пилу» до України не дійде, – Міндовкілля

Поділитись:
WhatsApp
Viber

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України прокоментували інформацію щодо прогнозу погіршення якості атмосферного повітря в Україні з 13 лютого, у зв’язку із пиловою хмарою, яка, зокрема, за даними порталу «Ventusky», наближається до України з Європи.

Як зазначили у міністерстві, в Європейському Союзі основним надавачем незалежної інформації з питань стану довкілля є Європейська Екологічна агенція (ЕЕА). За її даними, наразі в Європі дійсно спостерігається погіршення якості повітря у зв’язку підвищенням вмісту в повітрі твердих часток РМ 2,5. Ознайомитись з цими даними можна за посиланням.

У зв’язку з цим Міндовкілля зв’язалось з експертами Фінського метеорологічного інституту, які надають Україні всебічну підтримку в рамках проєкту UFAIR у сфері якості повітря.

Фінські фахівці поділилися своєю моделлю прогнозування та повідомили, що напрям руху пилової бурі йде на захід (у протилежний бік від України). Також вони зазначили, що найбільш імовірна причина такої якості повітря є не наявність пилової хмари, а погодні умови, а саме: високий тиск над територією Німеччини та Польщі і температура близько 0 °С. Ці умови своєю чергою сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря.

В Україні ж зараз ситуація зі станом якості атмосферного повітря є стабільною. Погіршення не зафіксовано. Ознайомитись з інформацією, отриманою з різних типів пунктів спостережень, можна на сайті «Екозагроза».

За даними наземних постів Укргідрометцентру, станом на 11 лютого не фіксується пил в атмосфері над Україною, і умов для його надходження з інших регіонів у найближчі дні також немає.

Прогноз атмосферних умов і їх впливу на забруднення повітря:

  • 11-12 лютого – повітряні маси переміщуватимуться зі сходу на захід зі швидкістю 3-10 м/с, тому забруднене повітря не надходитиме з Європи (куди переміщується невелика кількість пилу, тож до нас він не дійде).
  • 13 лютого – антициклон, слабкий вітер (1-5 м/с), можливе накопичення місцевого забруднення, особливо в великих містах (транспортні викиди), та в зоні розміщення ТЕС.
  • 14-15 лютого – зміна погоди: вітер посилиться (5-12 м/с), очікується похолодання та опади (переважно сніг), які очистять повітря.

Якщо ситуація з станом якості повітря зміниться – про це буде повідомлено додатково, зазначили у Міндовкілля.