На пляжах Кам’янського виявили перевищення рівня кишкової палички

В річці Дніпро в межах пляжів Кам’янського зафіксували перевищення рівня лактозопозитивних кишкових паличок. Про це повідомляє ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» у звіті щодо санітарно-епідемічної ситуації в області в період з 18 по 24 липня.
Протягом звітного тижня спалахів інфекційних хвороб, випадків (підозри) на холеру на Дніпропетровщині не зареєстровано. За попередніми діагнозами в області зареєстрований 121 випадок гострих кишкових інфекцій, що на 4 випадки більше показників минулого тижня. 47% захворілих – діти до 17 років.
Також зареєстровано 2 підозри на гострий вірусний гепатит, що на 1 випадок більше показників минулого тижня, 2 підозри на кашлюк та 1 підозра на кір – лабораторні дослідження тривають.
Зареєстровано 3,5 тис. випадків ГРВІ, що на 8% більше у порівнянні з минулим тижнем. На холеру обстежили 128 людей з проявами гострої кишкової інфекції, результат негативний. При дослідженні води відкритих водоймищ та стічної води патогенні холерні вібріони не виділялися, втім, в п’яти пробах виділено неепідемічний штам холерного вібріону не О1 групи, який не викликає захворювання на холеру, але може викликати захворювання на гостру кишкову інфекцію (р. Дніпро в межах КЗК «Парк культури та відпочинку Сагайдак (пляж) м. Дніпро; р. Дніпро в межах Мандриківської коси (спортбаза) м. Дніпро; р. Кільчень в межах зони відпочинку м. Підгороднє Дніпровського району; р. Самара в межах с. Орлівщина Самарівського району; Миколаївське водосховище на р. Томаківка в межах зони відпочинку).
Не відповідали нормативам за ЛКП (від 6200 до 24000 КУО/ дм3 при нормативі 5000 КУО/ дм3) проби води, відібрані в річці Інгулець в межах зон відпочинку на житловому масиві «ПівдГЗК» і в парку ім. Мершавцева та в річці Саксагань в межах зони відпочинку на вул. Ботанічній (м. Кривий Ріг ); в річці Дніпро в межах пляжів м. Верхньодніпровськ, м. Кам’янське та в межах стихійних місць відпочинку на річці Дніпро (коса в районі пр. Героїв, ж/м «Червоний Камінь», ж/м «Сонячний») і в озері та каналі ж/м «Ломівський» (м. Дніпро). Збудники інфекційних захворювань на виявлялись.
За фізико-хімічними показниками не відповідали нормативам проби води, відібраної з р. Дніпро в межах міського пляжу в районі парку Сагайдак, р. Вовча в межах міського пляжу м. Павлоград, в межах пляжів м. Верхньодніпровськ та м. Самар, а також в межах зон відпочинку та стихійних місць на водних об’єктах м. Дніпро, у ставках м. Жовті Води.