Небезпечний тренд: у Павлоградському районі двоє чоловіків отруїлися сушеними мухоморами

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Минулого тижня на території Павлоградського району отруєння мухоморами зафіксували одразу у двох чоловіків (36 та 64 років). Про це з посиланням на районне управління ГУ Держпродспоживслужби в області повідомили у Павлоградській РДА.

Зі слів постраждалих – вони самостійно збирали отруйні гриби, висушували їх у себе вдома, а потім вживали у вигляді порошку. В результаті обидва чоловіки з діагнозом «Гостре отруєння токсинами дикорослих грибів (мухомор)» опинилися у реанімаційному відділенні місцевої лікарні. Наразі один із постраждалих і досі знаходиться на лікуванні в реанімаційному відділенні.

Як зазначають у Держпродспоживслужбі, в лісах України налічується майже 80 видів отруйних грибів, з них особливо небезпечні – 20-25 видів. До найбільш небезпечних отруйних грибів відносять печерицю жовтошкіру, рядовку тигрову, мухомор, бліду поганку та інші.

«Найнебезпечнішими серед отруйних грибів є такі, що містять отруту уповільненої дії. До них належать мухомори зелений, білий і смердючий, а також павутинник жовтогарячо-червоний. Отрута, що міститься в цих грибах, призводить до незворотних органічних змін у печінці та нирках людини. Через органічні зміни у внутрішніх органах, різке послаблення серцевої діяльності потерпіла людина може померти за 3-10 діб, – підкреслюють фахівці. – Сьогодні в Україні розпочався масовий тренд на вживання мухоморів. Люди свідомо їдять їх з метою «лікування», розслаблення та отримання галюциногенного ефекту. Такими відео рясніють соціальні мережі. Отруйні гриби деякі народні цілителі наділяють цілющими властивостями. Таке самолікування може привести до фатальних наслідків.

Отруйні речовини, що містяться в мухоморі — мускарин, мікоатропін вражають печінку, нирки, центральну нервову систему, викликаючи ряд серйозних симптомів, а у важких випадках незворотні процеси в організмі. У разі отруєння мухоморами з’являються такі симптоми — марення, галюцинації; розлад психіки; нудота, блювота та пронос; підвищене потовиділення і слинотеча; розширення зіниць; підвищена сонливість; порушення дихання. Може настати смерть.

Гриб червоний мухомор є нейротропним грибом, який може мати і віддалену дію. Тобто, навіть якщо людині після вживання мухомора стало краще, за певний час отрута з гриба — мускарин — може вразити печінку, нирки, нервову систему і з часом ця отрута може з новою силою себе проявити. Летальні наслідки трапляються у 2-3% випадків, настають через 6-12 годин після вживання грибів. Деякі види мухомора призводять до отруєння, симптоми якого проявляються надто пізно, коли людині вже майже неможливо допомогти».

Нагадаємо, що раніше в цьому місяці сушеними мухоморами отруїлася людина в місті Тернівка, а влітку до реанімаційного відділення Дніпровської міської клінічної лікарні № 6 госпіталізували 11-річного хлопчика, який замовив мухомори в інтернет-мережі та вживав їх у сушеному меленому вигляді.