Під час ліквідації аварії на гідротехнічних спорудах у Кривому Розі загинув працівник комунального підприємства

Поділитись:
WhatsApp
Viber

У Кривому Розі триває ліквідація наслідків терористичних актів на гідротехнічних спорудах. Як повідомив начальник військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул, вже є позитивний результат. Але, на жаль, вчора, 17 вересня, виконуючи важливе завдання з ліквідації аварії, загинув 38-річний працівник комунального підприємства «Сансервіс».

«У нього, як зараз у багатьох цивільних, був свій фронт. І він відстояв його до кінця. Вічна слава герою!» – зазначив О. Вілкул.

Він додав, що підтоплення житлових будинків ліквідоване. Відкачано понад дві тисячі кубічних метрів води.

Щодо якості води у річці Інгулець, то вона повертається до нормального стану. За даними Держекоінспекції, пігмент червоного кольору, який спостерігали у воді мешканці та ЗМІ, осідає і вимивається. За їхніми прогнозами, за добу-дві він має зовсім зникнути. Про це проінформували у Міндовкілля.
 
Стан води в Карачунівському водосховищі в нормі згідно з проведеними лабораторними дослідженнями. Результати відібраних 16 вересня проб води у р. Інгулець в межах м. Кривий Ріг свідчать, що якість води перебуває в межах нормативних значень для питних потреб у трьох відібраних пробах. За дорученням Міндовкілля Держекоінспекція та Держводагентство проводитимуть постійне спостереження за якісним станом р. Інгулець на територіях Дніпропетровської, Кіровоградської та Миколаївської областей.

Нагадаємо, 14 вересня близько 17-ї години російські військові нанесли ракетного удару по гідротехнічних спорудах на західних околицях Кривого Рогу. Внаслідок ракетного удару було пошкоджено греблю Карачунівського водосховища.
 
16 вересня у ЗМІ та серед населення почало ширитися занепокоєння щодо зміни забарвлення річки Інгулець в м. Кривий Ріг до червоного та коричневого кольорів. 
 
Потенційна причина – наявність у місцевому грунті, породах та матеріалах, що використовуються для відновлення водоскидної споруди, мінералу заліза гематиту (або, іншими словами, «кривавого каменю»).